Orlen Wisła rozbiła Chrobrego po przerwie (wynik)

Orlen Wisła Płock bez większych problemów pokonała Chrobrego Głogów w środowym meczu 9. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Dla Nafciarzy było to ósme zwycięstwo w sezonie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Płocka drużyna kontrolowała przebieg spotkania na Dolnym Śląsku od pierwszych minut. Chrobry tylko w premierowym kwadransie postawił rywalom twarde warunki gry, później jednak wicemistrzowie Polski spokojnie dyktowali warunki rywalizacji.

Do przerwy podopieczni Manolo Cadenasa wygrywali 14:11. Po zmianie stron Wisła zadała decydujące ciosy. W 39. minucie płocczanie prowadzili już 20:12 i dopiero w ostatnich minutach powiększyli swą przewagę do 10 trafień (30:20).

Bardzo dobre spotkanie rozegrali w środę bramkarze Wisły. Rodrigo Corrales odbił 12 z 27 rzutów rywali (44%), Marcin Wichary zanotował natomiast osiem skutecznych interwencji przy 13 próbach Chrobrego (62%).

Dzięki wygranej Orlen Wisła zmniejszyła dystans do liderującego tabeli Vive Tauronu do jednego punktu. Chrobry pozostał na 8. miejscu.