Sparta Oborniki - Sambor Tczew. Spartanki nokautują przyjezdne

W starciu drużyn z dolnej części tabeli I ligi kobiet zawodniczki Sparty Oborniki rozgromiły Sambor Tczew 39:25. To już dziewiąta w tym sezonie porażka Sambora.

Joanna Chmara
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
W meczu 10. kolejki I ligi zawodniczki tczewskiego klubu, które wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie okazały się wyraźnie słabsze od rywalek z Obornik. Spartanki kontrolowały przebieg całego spotkania i nie dały rywalkom żadnych szans w walce o punkty.

Pogromczyniami drużyny z Pomorza były przede wszystkim Agata Wasiak, która zdobyła 10 bramek oraz Urszula Filoda, która ośmiokrotnie trafiła do bramki Sambora. Od samego początku meczu przyjezdne miały problemy, by dotrzymać kroku podopiecznym Michała Pietrzaka. Gospodynie wykorzystywały ich słabe punkty i w 14. minucie po drugim z rzędu celnym rzucie Anny Żołyniak prowadziły już 10:2.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami Sambora były Magdalena Maszota i Justyna Domnik, które zdobyły aż 19 z 25 bramek swojego zespołu. Ich dobra dyspozycja nie wystarczyła jednak, by chociażby zbliżyć się do rywalek, które po pierwszej połowie prowadziły już 24:12.

Po przerwie Spartanki nadal dominowały na parkiecie, raz po raz ogrywając obronę gości. W 42. minucie bramkarka Małgorzata Kochańska-Lizewicz powiększyła przewagę swojego zespołu do 16 bramek. Rozpędzone zawodniczki z Obornik były nie do zatrzymania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 39:25 i trzecim w tym sezonie triumfem Sparty.

Sparta Oborniki - Sambor Tczew 39:25 (24:12)
SKF KPR Sparta: Niezgodzka, Kochańska-Lizewicz 1 - Wasiak 10, Filoda 8, Gładecka 7, Żołyniak 5, Matysek 5, Sowa 2, Dobrołowiz 1, Zwolińska, Kaszkowiak, Durka
Kary: 10 min. (Filoda 4 min., Sowa, Wasiak, Matysek - po 2 min.)
Karne: 3/4

Aussie Sambor: Skonieczna, Warczyńska, Klarkowska - Maszota 10, Domnik 9, Górecka 2, Majorowska 2, Hawryszko 1, K. Wańczyk 1, Majocha, M. Wańczyk, Meger, Michalska.
Kary: 14 min. (Domnik 6 min., Hawryszko 4 min., K. Wańczyk, Meger - po 2 min.)