PGNiG Superliga. Zadanie wykonane. PGE VIVE Kielce odprawiło NMC Górnik Zabrze z kwitkiem

Próba generalna przed inauguracją Ligi Mistrzów zaliczona. Szczypiorniści PGE VIVE w 3. kolejce PGNiG Superligi nie pozostawili złudzeń i pewnie pokonali NMC Górnik Zabrze 34:24.

Aneta Szypnicka-Staniec
Mariusz Jurkiewicz (z lewej) i Adrian Kondratiuk (z prawej) PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Mariusz Jurkiewicz (z lewej) i Adrian Kondratiuk (z prawej)
Mecz z Górnikiem był dla kielczan ostatnim sprawdzianem przed niedzielną inauguracją Ligi Mistrzów. Do poprawy przed starciem z THW Kiel jest sporo, ale i materiału do analizy sztabowi szkoleniowemu PGE VIVE nie zabraknie. Zabrzanie mieli przetestować formę żółto-biało-niebieskich i z zadania się wywiązali. Niespodzianki w Kielcach nie udało im się sprawić, ale napsuli rywalom trochę krwi - szczególnie w pierwszej połowie.

Początek sezonu w wykonaniu PGE VIVE często wygląda nieco niemrawo - okres przygotowawczy trwa długo, nikt też specjalnie nie ukrywa, że szczyt formy ma przyjść dopiero późną jesienią. W tym roku doszedł jeszcze aspekt transferów - latem kielecka szatnia przeszła spore zmiany, więc drużyna potrzebuje czasu, by odpowiednio się zgrać i przede wszystkim rozumieć na boisku.

Lepiej środowy pojedynek zaczęli gospodarze i wydawało się, że szybko pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało - zamiast konsekwentnego budowania przewagi był przestój w grze, masa błędów, niedokładne dogrania, kłopoty ze skonstruowaniem skutecznego ataku i siedem minut bez bramki. Zabrzanie książkowo wykorzystali problemy rywali - grali czujnie w obronie, uruchomili kontrataki i błyskawicznie rzucili pięć bramek z rzędu, dzięki czemu to oni mogli cieszyć się z prowadzenia.

Końcówkę pierwszej połowy lepiej natomiast rozegrali gospodarze i po trzydziestu minutach gry to oni wygrywali dwoma trafieniami. Kibice mogli ostrzyć sobie zęby na zaciętą drugą partię, ale ich nadzieje okazały się płonne.

Z szatni oba zespoły wyszły zupełnie odmienione. Kielczanie wreszcie zaczęli grać konsekwentnie, natomiast szczypiorniści Górnika wyglądali na kompletnie pogubionych. W ciągu pierwszego kwadransa udało im się sforsować obronę rywali zaledwie dwa razy. Zabrzanom brakowało przede wszystkim pomysłu w ataku, stracili też czujność w obronie i żółto-biało-niebiescy nie musieli się nawet zbytnio wysilać, by szybko odskoczyć. Wystarczyło, że mistrzowie Polski grali swoje, a ich przewaga rosła w błyskawicznym tempie. Próba generalna zaliczona.