I liga, gr. C: Czuwaj Przemyśl ograł lidera. Padwa zatrzymała serię chrzanowian

Piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl wygrali 26:25 z AZS-em AWF-em Biała Podlaska, liderem grupy C w I. lidze. MTS Chrzanów zakończył zwycięską serię w Zamościu (27:32).

Bartosz Grzelak
Czuwaj Przemyśl Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl
W I lidze nie ma już niepokonanej ekipy, Czuwaj Przemyśl po trudnym spotkaniu zainkasował komplet punktów z AZS-em AWF-em Biała Podlaska (26:25). Właściwie Harcerze zdominowali rywala w pierwszej połowie meczu, w 22. minucie prowadzili już 13:8, a na pierwszy plan wybijał się świetnie dysponowany bramkarz gospodarzy, Paweł Sar. Po przerwie zawodnicy z Białej Podlaskiej nie mieli nic do stracenia i rzucili się do odrabiania strat.

Między słupkami gości po drugiej stronie boiska równie dobrze spisywał się Łukasz Adamiuk, dzięki temu na kwadrans przed końcem kontaktowe trafienie zdobył Przemysław Urbaniak (19:20). Walka o punkty toczyła się do końca, dopiero dwie minuty przed końcem Michał Kubisztal rzucił dwie bramki, gwarantując zwycięstwo przemyślan.

MKS Padwa Zamość pewnie wygrała 32:27 z rozpędzonym MTS-em Chrzanów, przerywając serię pięciu zwycięstw z rzędu. Na bramkę chrzanowian z powodzeniem atakował Hubert Obydź, który zanotował siedem goli na koncie. Przewaga w trakcie gry wciąż rosła - w 37. minucie było już 20:14. Żółto-czerwoni mogli nawet wyżej zatriumfować, ale wykonali zadanie i utrzymali się na miejscu wicelidera I ligi.

Zobacz wyniki I. ligi: Grupa A. Duży ścisk w czołówce, Mazur przegrał w Żukowie

AZS UJK Kielce do przerwy prowadził wyrównany pojedynek z KSZO, ale później przeciwnicy popełnili zbyt dużo błędów oraz fauli. Kielczanie są w formie, wrzucili wyższy bieg w drugiej części meczu i pewnie wygrali 34:23 - są już na 5. miejscu ze stratą dwóch punktów do ligowego podium. Bez niespodzianek w Płocku, KPR Legionowo pokonał 30:27 rezerwy Orlen Wisły. Z kolei KSSPR Końskie okazał się lepszy od drugiego zespołu Azotów Puławy (29:24).

Przeczytaj: Real Astromal Leszno w końcu z przełamaniem w grupie B