MŚ 2021. Dunki zdeklasowały Niemki. Ich bramkarka broniła na nieprawdopodobnym poziomie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alejandro Garcia  / Na zdjęciu: reprezentantki Danii
PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: reprezentantki Danii
zdjęcie autora artykułu

Zespoły z grup III i IV zakończyły rywalizację w rundzie głównej MŚ 2021 piłkarek ręcznych. W 1/4 finału zagrają Dunki, Niemki, Hiszpanki oraz Brazylijki.

W sesji popołudniowej Kongijki postawiły się Czeszkom, a Argentynki po wyrównanym starciu musiały uznać wyższość Japonek. Najciekawiej zapowiadające się spotkanie było jednak zaplanowane na wieczór.

Na "przystawkę" mieliśmy jeszcze ciekawą rywalizację z udziałem Austriaczek, które dość niespodziewanie uporały się z Chorwacją i intensywny, mocno ofensywny mecz Korea Południowa - Węgry.

Na koniec dnia Dunki nie dały żadnych szans Niemkom, pokonując je różnicą aż szesnastu bramek, a to, co wyczyniała w bramce Althea Reinhardt, przechodzi po prostu ludzkie pojęcie. Golkiperka skandynawskiej ekipy broniła z niespotykaną, 62-procentową skutecznością, zatrzymując nasze zachodnie sąsiadki aż 23 razy!

Hiszpanki, czyli gospodynie MŚ 2021 piłkarek ręcznych, w niedzielnym hicie pokonały Brazylijki, w czym duża zasługa ich bramkarki. Urodzona w 1979 roku Silvia Navarro regularnie pokazuje, że wiek to tylko liczba i od lat jest jednym z najmocniejszych ogniw Las Guerreras.

Tym samym zespoły z grup III i IV zakończyły zmagania w rundzie głównej mistrzostw świata. Przypomnijmy, że w 1/4 finału zagrają Dunki, Niemki, Hiszpanki oraz Brazylijki.

MŚ 2021:

Grupa III

Kongo - Czechy 21:24 (11:11) Korea Południowa - Węgry 28:35 (15:18) Dania - Niemcy 30:16 (13:8)

Grupa IV

Argentyna - Japonia 27:31 (14:15) Austria - Chorwacja 27:23 (15:10) Hiszpania - Brazylia 27:24 (12:10)

Puchar Prezydenta:

Chiny - Słowacja 0:10 ---> walkower Tunezja - Paragwaj 35:28 (17:11)

---> Zagrały z Polkami i... nie ma po nich śladu. Cztery zawodniczki zniknęły! ---> Kapitalne widowisko w Kielcach. Łomża Vive z kolejną wygraną w "świętej wojnie" 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wzruszające sceny. Nagranie polubiło już ponad milion osób!

Źródło artykułu: