Czołowa siatkarka żegna się z ŁKS-em. Po trzech latach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Roberta Ratzke
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Roberta Ratzke
zdjęcie autora artykułu

ŁKS Commercecon Łódź po trzech latach opuszcza bardzo ważna postać. Mowa o rozgrywającej Robercie Silvie Ratzke, która miała spory wkład w wywalczenie między innymi ubiegłorocznego mistrzostwa Polski.

ŁKS Commercecon Łódź nie będzie najlepiej wspominał minionego sezonu ligowego. Zawodniczki Alessandro Chiappininiego zajęły bowiem 5. miejsce na koniec rozgrywek. Dodatkowo zaliczyły porażki w finałach Superpucharu i Pucharu Polski, nie zdobywając żadnego trofeum. Na osłodę pozostaje jednak ćwierćfinał Ligi Mistrzyń.

Dla łódzkiej drużyny były to najgorsze rozgrywki od 2018 roku i wicemistrzostwa Polski. Sześć ostatnich sezonów ŁKS kończył bowiem na ligowym podium, zdobywając po drodze dwa złote medale (2019, 2023). W wywalczeniu ubiegłorocznego trofeum spory wkład miała Roberta Silva Ratzke.

Okazuje się, że doświadczona brazylijska rozgrywająca nie powalczy już z łódzkim zespołem o kolejne trofea. W poniedziałek na oficjalnej stronie klubu potwierdzono bowiem, że dla 33-latki był to ostatni sezon w ŁKS-ie, w którym występowała od 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego

W tym czasie, oprócz wspomnianego mistrzostwa Polski, wywalczyła również brązowy medal w 2022 roku. - Medale na końcu trafią do pudełka, ale wspomnienia, przyjaźnie, miejsca, które odwiedziłam i całe doświadczenie, które zdobyłam zachowam na zawsze - zapewniła w rozmowie z klubowymi mediami. Ratzke była ceniona nie tylko za doświadczenie, ale też za świetne czucie piłki i często bardzo efektowne rozegrania.

33-latka nie tylko pokochała zespół, ale również całą Polskę. - Uwielbiam poznawać historię tego kraju. Rzeczy, które widziałam tylko w książkach i filmach, mogę zobaczyć i poczuć z bliska! Mam okazję mieszkać tu głównie jesienią i zimą, ale kocham śnieg! Odkąd przyjechałam, udało mi się odwiedzić kilka miast, byłam w kilku muzeach, ale najbardziej lubię rozmawiać i słuchać ludzi. Jestem blisko historii, które mogą mi opowiedzieć, rzeczy i miejsc, które polecają - podsumowała.

Teraz Ratzke zdecydowała się na kolejny zagraniczny kierunek. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będzie zawodniczką tureckiego THY Stambuł.

Zobacz także: Rewolucja w Chemiku staje się faktem. Czołowe zawodniczki odchodzą Rosyjska siatkarka odebrała sobie życie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)