ME siatkarzy. Kolejne drużyny pojadą do domu. Sprawdź plan gier na niedzielę

Niedzielne mecze wyłonią cztery kolejne zespoły, które uzyskają awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Tyle samo ekip pożegna się także z turniejem. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Niemcy - Bułgaria.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
reprezentanci Włoch Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentanci Włoch
W sobotę rozpoczęła się faza finałowa podczas mistrzostw Europy. Na początek Rosjanie pokonali reprezentację Ukrainy 3:1 i jako pierwsi zameldowali się w ćwierćfinale.

W kolejnym etapie "Sborna" zmierzy się z reprezentacją Polski. Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni nie zanotowali jeszcze porażki. Wyszli z grupy z pierwszego miejsca, a w sobotę zagrali z czwartą ekipą grupy C - Finlandią. Podopieczni Vitala Heynena wygrali to spotkanie.

Na niedzielę zaplanowano cztery kolejne spotkania w ramach mistrzostw. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Niemcy - Bułgaria. Pierwsi zanotowali do tej pory tylko jedną porażkę. Nasi zachodni sąsiedzi ulegli Francji (1:3), natomiast Bułgarzy musieli w fazie grupowej uznać wyższość Włochów (1:3) oraz Słoweńców (0:3).

W pozostałych meczach faworytami będą Włosi, Holendrzy oraz Serbowie. Ich ewentualne porażki rozpatrywać będzie można jako niespodziankę. Dodajmy, że pierwsze spotkanie rozpocznie się już o godz. 16:00. Zespoły, które przegrają, pożegnają się z turniejem.

Plan gier (12 września):

Włochy - Łotwa / Ostrawa (Czechy), godz. 16:00

Holandia - Portugalia / Gdańsk (Polska), godz. 17:30

Niemcy - Bułgaria / Ostrawa (Czechy), godz. 19:00

Serbia - Turcja / Gdańsk (Polska), godz. 20:30

Czytaj także:
ME siatkarzy. Zaiskrzyło po pierwszym secie, mecz dla Sbornej
Wilfredo Leon: Teraz wiem, jak smakuje porażka. Nie lubię tego smaku

ZOBACZ WIDEO: Sebastian Świderski stawia ważne pytanie. "Co się stało, że nagle nasza kadra zagrała bardzo dobre zawody?"
Czy Niemcy awansują do ćwierćfinału mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×