Coś niesamowitego! Dąbrowianki przegrywające 13:20 w tym secie wygrywają cały mecz dzięki blokowi na Smarzek! MVP: Katarzyna Konieczna (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza)
Spory aut Smarzek, piłka meczowa!
Remis! Gina Mancuso poprawia się w drugiej próbie ataku!
Blok Sobolskiej! Czyżby znów miało dojścdo gry na przewagi?
Kolejny punkt niezmordowanej Koniecznej!
Odpowiada bez pardonu Paszek!
Smarzek celowała po palcach rywalek, ale przeliczyła się
Thibeault po prostu nie mogła wykończyć tego ataku z obiegnięcia lepiej!
Konieczna znów punktuje serwisem, natomiast w kolejnej, nerwowej wymiane kluczowa okazała się przemyślność Wójcik na lewym skrzydle.
Katarzyna Urban zachowała zimną krew i kiwnęła doskonale w pierwszą strefę.
Konieczna "częstuje" rywalki punktową zagrywką, czas dla gości.
Atak Urban był skuteczny, próba Wójcik... niekoniecznie.
Świetny fragment gry legionovianek! Tym razem idealnie zaatakowała Wójcik.
Thibeault i Wójcik zatrzymują Konieczną.
Malwina Smarzek nie ma litości dla bezradnych dąbrowianek.
Autowy atak Koniecznej.
Aleksandra Wójcik daje swojej ekipie 3 punkty przewagi na przerwie technicznej.
Blok na prawym skrzydle znów okazał się zbyt dużym wyzwaniem dla Sk Banku Legionovi..
Tym razem Sobolska i Konieczna zemściły się blokiem na Smarzek za jej kąśliwe i mocne ataki.
Kolejny ofensywna akcja przyjezdnych niemożliwa do obrony przez Tauron MKS.
Sobolska wygrywa przepychankę na siatce z Bechis.
Pokazuje się na lewym skrzydle Gina Mancuso.
Czas dla Guidettiego po niecelnym uderzeniu Smarzek.
Tym razem gwiazda ostatnich akcji Jaimie Thibeault myli się podczas próby ataku z obiegnięcia.
Znów grę przerywa argentyński trener MKS-u, gra jego podopiecznych zdecydowanie obniżyła swój poziom w porównaniu z legionowiankami.
Przełamuje się przeciętna w tym secie Katarzyna Konieczna.
Thibeault zaskoczyła w obronie Strasz. Natalia Piekarczyk zmienia Turczynkę Cemberci.
Tym razem myli się Smarzek, atakując w antenkę.
Atak Urban wylądował w siatce. Zła sytuacja gospodyń.
Po dwóch błędach Sobolskiej Juan Manuel Serramalera przerwał grę i napomniał swój zespół, ale przyjezdne idą za ciosem. Miejsce Kaliszuk zajęła Gina Mancuso.
As Kaliszuk, potem znów uderze celnie Paszek.
Przyjezdne wcale nie wykazują zmęczenia po trzech wymagających setach. Akcje Paszek i Kaliszuk przynoszą ich ekipom punkty.
Punkt Szymańskiej ze środka.
Kiwka Paszek jednak ląduje w polu! Cóż to był za set, cóż to była rywalizacja obu drużyn.
Smarzek uderzyła w strefę bronioną przez Konieczną, i to celnie.
Przesunięta krótka do Dziękiewicz, a ta świetnie punktuje.
Dąbrowianki broniły spadającej piłki jak lwice, ale bez skutku.
Wybitny blok Sobolskiej i Koniecznej!
Ta niezmordowana Malwina Smarzek!
Kaliszuk i udany atak siła z kategorii siła razy ramię.
Błąd przy przechodzącej piłce dla MKS-u, Wójcik wyprowadza koleżanki na piłkę setową.
Tym razem meczbola broni mierzonym uderzeniem Smarzek.
"Bomba" Kaliszuk mocno uderzyła w Wójcik, która leży na parkiecie. Siatkarka przy wtórze oklasków wstaje do gry.
Czy ten set się kiedyś skończy? Tym razem Kaliszuk.
Efektowny blok-aut Smarzek!
Ta sama zawodniczka wykorzystała bezbłędnie przechodzącą piłkę.
Kaliszuk przebiegała pod siatką, by obronić piłkę, ale bez powodzenia.
Do dwóch razy sztuka - punktowy blok Dziękiewicz.
Paszek atakuje przez blok.
Autowy atak Smarzek, znów remis w takim momencie!
Pierwszy setbol obroniony, zbijała Konieczna.
Festiwal kapitalny parad w obronie! Wymianę kończy Smarzek.
Perfekcyjne dogranie do Urban, a ta kończy uderzenie między blokującymi.
Dzięki złemu przyjęciu Kaliszuk i akcji Smarzek Legionovia ma szansę na zwycięstwo w secie. Staniucha-Szczurek zmienia Kaliszuk.
MKS dominował w tej akcji, ale Sobolska popełniła błąd, atakując poza polem punktowym.
Tym razem Smarzek zaprezentowała nie wariant siłowy, a precyzyjny, czym zaskoczyła Krystynę Strasz.
Zapowiada się kolejna ciekawa końcówka seta. Punkty zdobywają Wójcik i Sobolska.
Kaliszuk na palce, Konieczna w sam narożnik boiska.
Malwina Smarzek świetnym blokiem doprowadza do remisu. Juan Manuel Serramalera bierze czas.
To, czego nie zdobyła Konieczna w ataku, nadrabia swoimi zagraniami Kaliszuk. Chojnacka za Szymańską.
Smarzek w końcu przebija się przez ręce przeciwniczek.
Atakująca Zagłebianek rehabilituje się w kolejnej akcji. A Tamara Kaliszuk wykazuje się doskonałym wyczuciem piłki przy kiwaniu obok bloku. Czas dla gości.
Piłka po uderzeniu Konieczne w polu serwisowym ląduje hen, daleko.
Nieczyste odbicie siatkarkii Legionovii po bloku Cemberci.
I znów mamy do czynienia z powrotem z dalekiej podróży! Konieczna serwuje asa.
Do remisu doprowadza Katarzyna Urban.
Tylko punkt różnicy po autowym zbiciu legionowianki.
Autowy atak Kaliszuk, myli się także Kanadyjka Thibeault.
W tej wymianie oglądaliśmy kawałek niezłej siatkówki, ostatecznie Smarzek obiłą blok po ciasnym skosie.
Doskonała akcja Dominiki Sobolskiej.
Dwie zepsute zagrywki z rzędu, potem błąd dotknięcia górnej taśmy przez przyjezdne.
Dwublok Konieczna-Sobolska zmniejsza straty MKS-u.
Bezbłędnie Wójcik, natomiast Urban mogła lepiej przyjąć zagrywkę.
Karolina Szymańska zdobywa 8. punkt dla Legionovii.
Autowy atak Urban, następnie pewny punkt Kaliszuk z drugiej linii.
Dziękiewicz myli się w obiegnięcia, potem w akcji rodem ze szkolnego SKS-u ta sama zawodniczka niepotrzebnie podbiła piłkę.
Kiwka Koniecznej i świetny atak z lewego skrzydła Paszek.
Póki co na parkiecie wyróżniają się środkowe obu zespołów.
Najpierw dobry atak "kryzysowej przyjmującej" Kaliszuk, potem błąd podwójnego odbicia u Sobolskiej.
Znów wielka wrzawa w hali "Centrum": dąbrowianki dzięki akcji Kaliszuk znów wygrywają seta na przewagi, mimo sporego naporu legionowianek.
Blok Cemberci i Dziękiewicz.
Ależ sprytna i piękna kiwka oburącz Urban! Mecz zdecydowanie jest na wyższym poziomie niżw pierwszym secie.
Po pełnej emocji wymianie ognia - pojedynczy blok Paszek!
Odpowiada po szybkim rozegraniu Konieczna.
Świetnie obroniły Kaliszuk i Cemberci, ale atak Smarzek przyćmił oba te zagrania.
Dziękiewicz blokująca na środku nie powstrzymała Malwiny Smarzek.
Ważny punkt Katarzyny Urban!
Paszek akcją z drugiej linii przełamuje blok rywalek. Chojnacka schodzi, wchodzi Smarzek.
Nerwy zjadły atakującą w aut Aleksandrę Wójcik. Na boisku Iga Chojnacka.
Świetny blok Sobolskiej!
Thibeault pewnie z krótkiej, ale myli się Smarzek w polu serwisowym.
Taktyka dąbrowianek "na chaos" przynosi owoce po sprytnym zagraniu Koniecznej. Wcześniej sporo piłek podbiła Wójcik.
Kaliszuk znów blokowana przez dwie rywalki!
Atak dąbrowianki za antenką, powrót Koniecznej i Cemberci.
Uderzenie Kaliszuk ląduje daleko poza pole punktowym.
W końcu punktuje Gina Mancuso.
Niespodziewany, ale zasłużony remis! Serramalera poprosił o przerwę.
Spore problemy w przyjęciu gospodyń, swoją akcję kończy z uśmiechem Aleksandra Wójcik.
Piekielne mocny atak Smarzek ląduje po bloku daleko w aut.
Piłka po bloku Dziękiewicz opada wysokim lobem w boisko Legionovii. Czas dla Ettore Guidettiego.
Autowy atak Sobolskiej, znów na parkiecie Piekarczyk i Mancuso.
Przyjezdne zdają się wracajć do gry. Po punktowych blokach Szymańskiej i Smarzek czas dla MKS-u.
Thibeault z obiegnięcia, potem błąd legionowianki, która uderzyła piłkę po antence.
Wójcik psuje zagrywkę, a Paszek bije piłkę daleko w aut.
Autowy blok po uderzeniu skutecznej Paszek.
Tauron Banimex MKs utrzymuje przewagę po krótkiej autorstwa Sobolskiej.
Ta sama młoda siatkarka pewnie obija rękę Sobolskiej mimo fatalniej pozycji do ataku.
Szymańska wchodzi za Połeć. Rewanżu po bloku na Paszek dokonuje Malwina Smarzek.
Po asie Urban przyszedł punktowy blok Paszek. A po zbiciu Koniecznej jedna legionowianka w obronie niemal zderzyła się z bandami reklamowymi.
Rozpędzona Kaliszuk nie daje za wygraną, kolejny dobry atak po rękach blokujących.
Udana kiwka w wykonaniu Cemberci.
Tym razem Daria Paszek z pewnością siebie zaatakowała "pod górkę".
Ettore Guidetti przerywa grę po bloku Dziękiewicz.
Gospodynie wykorzystują niezborność Legionovii w ofensywie, znów kończy Konieczna.
Wójcik z szóstej strefy, w kolejne wymianie spora nieporadnośc obu ekip, kończy jednak pewnie Kaliszuk.
Smarzek bezradna w obronie wobec uderzenia Koniecznej.
Legionowianki nieźle broniły, ale Kaliszuk wybiła piłkę nie do obrony.
Straty odrobione po akcjach Smarzek i bloku Thibeault, potem pomyłka atakującej przy zerwisie.
Zaczynamy od "pocelowania" Paszek na zagrywce przez Ozge Cemberci.
Tamara Kaliszuk! Brawa dla gospodyń za wyjście z nie najlepszej sytuacji i zwycięstwo w nerwowym secie.
To teraz MKS ma piłkę setową po nieporozumieniu w obronie rywalek.
Atak Urban, rodem nieco z plażowej odmiany siatkówki - ale skuteczny!
Atak Paszek przedostaje się przez blok.
Atakująca przyjezdnych na prawie czystej siatce uderzyła w aut.
Rewanżuje się w drugiej linii Smarzek.
Cuda w Dąbrowie! As Sobolskiej i znów mamy remis.
Smarzek zaatakowała wprost w Konieczną, która do tego zakończyła swoją akcję punktem!
Konieczna i drugi setblok obroniony. Trener Guidetii prosi o przerwę.
Piłka po ataku Wójcik wróciła do niej, uderzając po bloku siatkarkę w bark.
Atak Jaimie Thibeault został wybroniony, ale nic z tego nie wyniknęło. Piłka setowa.
Autowy serwy Cemberci i błąd przyjęcia Kaliszuk.
Znów świetnie z lewego skrzydła Kaliszuk, wcześniej atak Smarzek prześlizgnął się po bloku.
Podwójna zmiana po stronie MKS-u, Mancuso zagra na pozycji atakującej. Straty odrabia Kaliszuk.
Krystyna Strasz źle obliczyła tor lotu piłki przy zagrywce Bechis. Czas dla Serramalery.
Wciąż remis, Konieczna nie podbiłą kiwnięcia Darii Paszek.
Blok-aut Eleonory Dziękiewicz, piłka minimalnie za polem punktowym.
Urban nie wybroniła piłki podbitej w obronie przez Krystynę Strasz. Legionovia ma minimalną przewagę na drugiej przerwie technicznej.
Tym razem Konieczna znalazła lukę w obronie legionowianek i zaatakowała bez skrupułów.
Młoda atakująca Legionovii popisała się zagrywką, czas dla trenera Taurona MKS.
Przyjezdne mogą liczyć na Malwinę Smarzek, poza tym długą wymianę skończyła świetnym atakie z drugiej linii Daria Paszek.
Rozkręcia się Tamara Kaliszuk, która serwuje dwa asy serwisowe z rzędu!
Remis po bloku Sobolskiej na Wójcik.
Najpierw Smarzek, potem Kaliszuk. Mocno, pewnie, punktowo.
Sobolska przepchnęła piłkę przez blok na środku siatki. Natomiast Wójcik doskonale wykorzystuje przestrzeń między blokującą i antenką.
Potrójny blok na Kaliszuk zdał egzamin. Poprawka w wykonaniu tej samej siatkarki okazała się autowa.
Opłaciło się bronić! Po wielu efektownych padach i akcjach Dziękiewicz zaskakuje przeciwniczki uderzeniem piłki wzdłuż linii bocznej boiska.
Smarzek i Kaliszuk bezbłędne w swoich próbach.
Katarzyna Urban, która zastąpiłą w pierwszej szóstce Ginę Mancuso, zdobyłą pierwszy punkt.
Póki co przyjezdne w ataku są spokojnie i pewne siebie. Punkt Aleksandry Wójcik
Malwinie Smarzek nie udało się wybronić zbicia Koniecznej.
Minimalny aut Kaliszuk z serwisu.
Udana akcja Koniecznej, potem dobre ataki środkowych, Połeć i Sobolskiej.
I znow Smarzek po dłuższej akcji, wykorzystała lukę w obronie rywalek.
Pierwszy punkt po mocnym obiciu bloku zdobywa Malwina Smarzek.
Zgodnie z przewidywaniami kibice MKS-u wygwizdali sędziego Wolskiego. A oto wyjściowe składy obu ekip: Legionovia: Smarzek, Paszek, Wójcik, Thibault, Połeć, Bechis, Wysocka (libero) Tauron MKS: Urban, Konieczna, Dziękiewicz, Cemberci, Kaliszuk, Sobolska, Strasz (libero)
Spotkanie w Dąbrowie Górniczej sędziuje Dariusz Wolski, który tydzień temu był arbitrem spotkania Zagłębianek z Budowlanymi Łódź i zasłynął wieloma kontrowersyjnymi decyzjami, w tym zakończeniem spotkania w tie-breaku punktem dla łodzianek mimo obicia bloku Sylwii Pyci. Czy i tym razem drużyna Taurona MKS będzie miała do sędziego Wolskiego sporo uwag?
Dotychczas obydwa zespoły mierzyły się ze sobą pięciokrotnie, za każdym razem zwyciężały dąbrowianki. Drużyna Ettore Guidettiego miała szansę na przełamanie niekorzystanej passy w ostatnim starciu z Tauronem MKS, ale ostatecznie wicemistrz Polski sprzed dwóch lat wygrał w tie-breaku.
Witamy z hali "Centrum", gdzie za chwilę zawodniczki Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza rozegrają ostatnie spotkanie rundy zasadniczej ekstraklasy z SK bank Legionovią Legionowo. Dąbrowianki już nie poprawią szóstej lokaty w tabeli, natomiast dla mazowieckiej ekipy jest to okazja o wyszarpanie miejsca w czołowej ósemce Orlen Ligi.