Tym samym do Rio awans zdobyli Kanadyjczycy
Podrzucany do góry przez kolegów Piotr Gacek, dla którego mógł to być ostatni mecz w barwach reprezentacji Polski
Roberts zablokowany! Pojedynczy blok Dawida Konarskiego!
Roberts zablokowany!
Szalpuk niczym doświadczony przyjmujący kończy ten atak
Blok Australijczyków! O czas poprosił Antiga
Kończy Roberts, przyjmujący MKS-u Będzin. Na boisko wraca Łomacz
Jednak mamy jeszcze challenge. Santilli twierdzi, że Konarski przeszedł linię środkową w niedozwolonym obszarze. Owszem, przeszedł pod siatką, ale poza obszarem gry ograniczonym liniami bocznymi
Konarski blok - aut i piłka meczowa w górze! Na podwyższenie bloku wchodzi Możdzonek
Znowu challenge. Czy piłka wracająca od bloku była szybciej w boisku, niż Australijczycy popełnili błąd dotknięcia siatki? Piłka była jednak szybsza, więc jest remis
Sanderson wyciąga pomocną dłoń, ale zepsutą zagrywką odwdzięcza się Buszek
Carroll zepsuł zagrywkę. Zgromadzeni w hali Kanadyjczycy coraz mocniej ściskają kciuki za naszą reprezentację
Seria trwa! A kontrę kończy Dawid Konarski
Challenge dla Polaków. Czy piłka po bloku była w boisku czy autowa? Po raz kolejny sędziowie nie mieli racji - piłka wpadła w boisko, więc mamy remis
Buszek wykorzystał dziurę w bloku. Teraz czas dla Santilliego
Ekspresowa ta zmiana, wrócił już Sanderson
Gacek przyjął, ale w bandy reklamowe no i robi się nieciekawie. Na boisku Walker za Sandersona
Zingel uruchomiony na środku
Stephane Antiga prosi o czas
Carroll odpalił i teraz wszystko czego się dotknie zamienia w punkt
Wreszcie przejście. Zagwarantował je atak Konarskiego
Znowu Carroll
Carroll na kontrze i tylko punkt przewagi
W pierwszej strefie znalazł się... Rafał Buszek, co chyba trochę zaskoczyło Australijczyków
Efektownie z prawej strony, między blokiem a antenką, uderzył Konarski
Grzegorz Łomacz chętnie korzysta ze środkowych, więc nic dziwnego, że seta zakończył udaną kontrą Mateusz Bieniek
Carroll przedarł się przez blok
Koszmarne odbicie Bella. To sędzia już musiał odgwizdać
Grzegorz Łomacz zaskakuje rywali kiwką. Po raz pierwszy dzisiaj
Bieniek po rękach Zingela, ale kończy
Drugi czas dla Australijczyków. - Musimy zacząć grać - apeluje do swoich podopiecznych Roberto Santilli
I znowu Nowakowski ze środka. Mnóstwo piłek dostaje dzisiaj ten środkowy. A Santilli wpuszcza do boju Sandersona
Roberts wyciągnięty w przyjęciu przez Konarskiego. Cóż, nowy siatkarz MKS-u Będzin poznaje uroki PlusLigi. A na boisku melduje się Guymer
Nowakowski z wysokiego pułapu i między blokującymi
Fatalny błąd Edgara. Chciał ominąć blok kiwką, a piłka uderzyła... w dolną taśmę siatki
Ależ cios Edgara na otwarcie
Do odważnych świat należy! I ostatni punkt w secie! Artur Szalpuk zaryzykował z sytuacyjnej piłki i świetnie skończył atak z pipe'a
O czas poprosił Roberto Santilli. Za Łomacza na podwyższenie bloku wszedł Możdzonek
Wydawało nam się, że Konarski wypchnął piłkę na aut po bloku. Sędzia orzekł inaczej, więc wzięliśmy challenge. Po weryfikacji okazało się, że mieliśmy rację
Bell wszedł za Sukoczewa, ale od razu po zepsutej zagrywce mamy zmianę powrotną
Tym razem z pipe'a kończy Rafał Buszek
Konarski zaatakował mocno, ale w aut. Całą winę bierze na siebie
Szalpuk kończy też ataki z pipe'a. I mamy pierwszą zmianę w tym meczu, za Walkera pojawił się Staples
Bieniek znany jest z kąśliwej zagrywki, ale teraz posłał piłkę w aut
Szczęście też jest potrzebne na boisku. Siatka pomogła Szalpukowi w zdobyciu asa
Jak nie atakiem, to blokiem. Szczelny blok postawili Szalpuk i Bieniek
Sędzia nie odgwizdał nieczystego odbicia Australijczykom, ale punkt i tak zdobyli nasi siatkarze - w roli głównej Artur Szalpuk
I ponownie Nowakowski. Cieszą kolejne punkty zdobywane przez tego środkowego
Konarski dobrze wszedł w to spotkanie
Dwa błędy rywali i już jesteśmy na prowadzeniu
Pierwsza rozegrana akcja od dłuższego czasu, w końcu nikt nie zepsuł zagrywki i Piotr Nowakowski mógł zapunktować z ataku
Mote odwdzięcza się serwisem w siatkę
Szalpuk zepsuł zagrywkę
Zabrakło kilku centymetrów, by Gacek obronił tę piłkę
Konarski wykorzystał ręce blokujących
Dwa razy Thomas Edgar i Australia prowadzi
Konarski zaserwował mocno, ale w siatkę
Długa akcja już na początek! Zwiastuje to ciekawe spotkanie. A kontrę skończył Konarski
Wyjściowe składy: Australia: Zingel, Roberts, Edgar, Mote, Walker, Sukoczew, Perry (libero). Polska: Nowakowski, Konarski, Łomacz, Buszek, Bieniek Szalpuk, Gacek (libero).
Minuta ciszy dla Andrzeja Niemczyka za nami. Piękny gest gospodarzy. Teraz czas na hymny narodowe
Właśnie zakończyła się przedmeczowa rozgrzewka
Na godzinę 8:40 został zaplanowany początek ostatniego meczu Polaków podczas turnieju w Tokio. Rywalem naszej reprezentacji będą Australijczycy. I nie będzie to wcale mecz o przysłowiową pietruszkę