• 25 : 19
  • 25 : 23

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Sezon reprezentacyjny oficjalnie rozpoczęty, a Krzysztof Ignaczak podobnie jak Paweł Zagumny pięknie pożegnany z reprezentacją Polski!

Pierwszy mecz Biało-Czerwonych pod wodzą Ferdinando De Giorgiego wygrany 3:0!

Tym razem już nie było żadnego ale! Dawid Konarski atakiem z prawego kończy mecz!

Ależ blok na Kurku! Kolejna meczowa obroniona!

Polacy bronili się, bronili i się nie wybronili. Pierwsza meczowa obroniona przez Irańczyków po bloku na Kubiaku.

Piłka miała iść do Kurka, a to Lemański po drodze się nią zajął. Słusznie - meczowa dla Polski.

Do trzech razy sztuka nie dotyczy polskiego kapitana - Michała Kubiaka. W trzeciej próbie zawodnik Panasonic Panthers również w aut.

Dwa z rzędu indywidualne błędy Kubiaka. Nadal Polacy na prowadzeniu.

Popisy Ghary skutecznie zakończył Kurek.

Ghara - który niedawno zameldował się na boisku znów kończy.

Patrząc na zachowanie Irańczyków chyba nikt nie powiedziałby, że rozgrywany jest mecz towarzyski... Ghara mocno zbija i zdobywa punkt.

Udana kiwka Fabiana Drzyzgi.

Tym razem już piłka po bloku i punkt dla Biało-Czerwonych.

Kurek potężnie z czwartego metra boiska zaatakował sytuacyjną, tyle że w aut.

Kurek lepszy w rywalizacji z Maroufem, ale później psuje Konarski i punkt ostatecznie ląduje po stronie rywali.

Konarski blok - aut.

Seyed wrócił do punktowania.

Ładne zbicie Ebadipour z lewego skrzydła. Wyładował się Irańczyk.

Ebadipour powstrzymany przez Konarskiego. Irańczycy wyglądają jakby złożyli już broń.

Irańczycy ewidentnie za szybko poszli do ataku Konarskiego. Były już zawodnik ZAKSY bez problemu obija ręce blokujących.

Duet Lemański - Kurek. Gorzej Ghafour nie mógł trafić...

Ghafour atakuje w aut i jedynie potwierdza to, że w dzisiejszym meczu dał więcej złego swojej ekipie aniżeli dobrego.

Kubiak pod piłką, ale efektownie wyszedł z opresji.

I kolejny blok! Tym razem Lemański wspomagany przez Konarskiego.

Wielu szukało sposobu na Seyeda i jak się okazuje Lemański go znalazł. Kolejny blok 22-letniego środkowego Asseco Resovii.

Kończy Konarski z drugiej linii.

Podczas gdy wydawało się, że Kurek przerzucił piłkę do lewego skrzydła, Kubiak zdołał ją jeszcze uratować wykorzystując przy tym ręce Irańczyków.

Drugi pipe w wykonaniu Kurka w tym meczu. Bezbłędny na czystej siatce.

Kurek mocno zagrywką daje Polakom kontre. Niestety dla Biało-Czerwonych Kubiak wyrzuca sytuacyjną w aut.

To byłoby na tyle jeżeli chodzi o punktowe zagrywki Irańczyków. W kolejnym serwisie Seyed zagrywa w siatkę.

Przyjmujący z Iranu zagrywa po taśmie czym zaskoczył Kurka w przyjęciu.

Dziesięciominutowa przerwa mocno ostudziła zapał do gry zawodników obu ekip. Poza Dawidem Konarskim, ten pewnie punktuje z lewego skrzydła.

Zaczynamy trzecią odsłonę. Do składu Polaków wraca Konarski i Drzyzga. Wraca również Mirzajanpour.

Teraz przed nami 10-minutowa przerwa, w której znów śpiewa Rafał Brzozowski.

Zagadka na przerwę: ile było ataków przez inną strefę niż środek w drugim secie?

Maciej Muzaj pozamiatał sprawę! Atakiem z prawego skrzydła zakończył drugą partię.

Irańczycy zaskoczyli broniąc pierwszej setowej. Zagrali przez lewe skrzydło!

Nieudane przyjęcie Ebadiego. Setowa dla Polaków przy zagrywce Bieńka.

Czas dla Irańczyków. Czy pomoże?

Dzisiaj obie ekipy do znudzenia grają środka. Tym razem w roli głównej Bieniek.

Podwójna zmiana po stronie Polaków. Seta skończy Maciej Muzaj i Grzegorz Łomacz.

Ledwo co Kubiak przebił się przez siatkę, ale się udało.

Drzyzga gra z Bieńkiem równie dobrze jak z Lemańskim - swoim byłym kolegą z drużyny.

Irańczycy kompletnie bez pomysłu. Polacy całkowicie stłamsili rywali.

Tym razem z 2,15 metra polskiego środka siatki nie poradził sobie Seyed. Od jakiegoś czasu Marouf gra tylko środkowymi, aż dziwne, że Polacy nie skaczą do nich trójkami.

Zmiana w na boisku schodzi:Mojtaba Mirzajanpour wchodzi:Farhad Ghaemi. Przyjmujący nie wytrzymał kolejnych niepowodzeń.

Polacy w gazie, powstrzymali przeciwnika blokiem.

Zatorski na lini strzału od Seyeda ze środka. Polski libero podbija a w kontrze skutecznym zbiciem popisuje się Kubiak.

Błąd ustawienia po stronie gości.

Tym razem "Leman" zablokowany i Iran wraca na prowadzenie.

Bieniek potężnie zagrywką w Mirzajanpoura, ten przyjmuje na drugą strone i akcja po stronie Polaków. Wykańcza ją Lemański.

Trener Irańczyków nie czeka na kolejną dłuższą serię serwisów Bieńka i prosi o czas.

Gholami w aut i jest remis!

Bieniek na zagrywce i co prawda serwisem bezpośrednio nie punktuje to Polacy złapali kontakt z rywalem.

Gholami wcale nie gorszy od Seyeda na środku. Polacy słabo wypadają na ich tle.

Sprytnie Marouf kiwa z drugiej i trzypunktowy dystans na tablicy wyników utrzymany.

Dawid Konarski zablokowany. Pierwsza techniczna dla Iranu.

Lemański pokazuje, że też potrafi skończyć ze środka siatki.

Wszystkie zagrywki poza pierwszymi Bieńka, jak na razie w aut po polskiej stronie.

Znów Seyed punktuje, a Lemański pilnuje skrzydła.

Po chwilowej euforii spowodowanej zagrywkami Bieńka, Irańczycy szybko sprowadzili Polaków na ziemię. Skutecznie Seyed na środku.

Początek seta dla Bieńka, który szaleje na linii 9. metra.

Rafał Brzozowski umilił czas kibicom podczas krótkiej przerwy. Teraz już wracamy do grania.

A po pierwszej przerwie technicznej było tak:

Siła razy ramie Bartosza Kurka i pierwszy set dla Polaków!

Ależ efektowne zbicie Lemańskiego. Akurat na piłkę setową, głośne "ostatni" w Spodku.

Kubiak niczym dzik w żołędzie wybronił piłkę, tylko Drzyzga już nie zdążył  i punkt trafił ostatecznie do Irańczyków.

Trio Kurek - Lemański - Konarski w bloku i Irańczykom zrobiło się ciemno przed oczami. Czas dla Kolakovica.

Przechodząca po zagrywce Ghafoura i Seyed na czystej siatce kończy bez problemu.

Udane zagranie ze środka siatki Irańczyków.

Lemański nie dał się oszukać na środku siatki.

Kubiak wykańcza sytuacyjną piłkę na lewym skrzydle przy potrójnym bloku.

Mirzajanpour nad blokiem Drzyzgi.

Po przerwie Konarski nie zwalnia tempa na prawym skrzydle.

Konarski przełamuje ręce Ebadipoura. Aż czteropunktowe prowadzenie Biało-Czerwonych z Irańczykami.

Bartosz Kurek również daje o sobie znać w dzisiejszym meczu.

Kapitan Kubiak wygrywa przepychankę na siatce.

Co za ściana postawiona przez Seyeda! Lemański kompletnie zasłonięty w ofensywie.

A po powrotcie z przerwy Mateusz Bieniek niszczy rywali zagrywką. To już trzy punkty z rzędu środkowego mistrza Polski.

Wraz z zakończeniem pierwszej przerwy technicznej Krzysztof Ignaczak opuścił boisko. Podrzucany przez kolegów z reprezentacji oficjalnie pożegnał się z karierą sportową.

Irańczycy obijają ręce Bieńka. Pierwsza przerwa techniczna dla rywala Polaków.

Pierwsza dłuższa akcja skończona wygraną przez Biało-Czerwonych. Kończył z drugiej linii Konarski.

Pokombinował trochę Drzyzga na środku, ale koniec końców udało się Lemańskiemu skończyć tę akcję.

Irańczycy dobrze trzymają Polaków blokiem. Kubiak próbuje go ominąć i atakuje w aut.

Dawid Konarski w swoim pierwszym udanym ataku w tym sezonie reprezentacyjnym. Dla przypomnienia Kurek występuje na przyjęciu.

Duet Drzyzga - Lemański przytrzymali na lewym skrzydle Mirzajanpoura.

Mirzajanpour myli się z lewego skrzydła i to po stronie Polaków pierwszy punkt tego spotkania.

Pierwszą piłkę do gry wprowadzi Mateusz Bieniek.

Wyjściowa szóstka:

Polska: Drzyzga, Konarski, Lemański, Bieniek, Kubiak, Kurek, Ignaczak (libero)

Iran: Marouf, Mousavi, Ghaemi, Seyed, Mirzajanpour, Ebadipour, Marandi (libero)

I po rozgrzewce. Zaczymany jak zwykle hymnem Polski w siatkarskim wydaniu. Pierwszym w tym roku!

"Już teraz wiem, że dni są tylko po to. By do Ciebie wracać każdą nocą złotą..." - Kibice również się rozgrzewają!

Spotkanie jeszcze się nie rozpoczęło, ale już teraz wiadomo, że to Ignaczak znajdzie się w wyjściowej szóstce starcia z odwiecznym wrogiem.

Mecz rozpocznie się jednak z opóźnieniem. Zawodnicy obu ekip wychodzą dopiero na siatkę. Planowana prezentacja reprezentacji o 20:15.

Już ostatnie minuty dzielą nas od oficjalnego zainaugurowania tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Poza składem Polaków Kacper Piechocki i Karol Kłos.

Kto wygra towarzyski mecz w Spodku?

Krzysztof Ignaczak, na którym skupiona będzie dzisiejsza uwaga rozegrał 321 meczów z Orłem na piersi na przestrzeni lat 1998-2014. Ostatni raz zagrał w pamiętnym dla polskiej siatkówki finale Mistrzostw Świata właśnie w katowickim Spodku.

- Chciałbym podziękować organizatorom za docenienie mojego wkładu w budowanie polskiej siatkówki i jest mi niezmiernie miło, że będę miał okazję stanąć po raz ostatni z orzełkiem na trykocie właśnie w Spodku, gdzie tak wiele się działo dla polskiej siatkówki, gdzie wiele się zaczęło, gdzie w 2014 roku zdobyliśmy mistrzostwo świata - mówił Ignaczak.

Konfrontacja z Iranem będzie równocześnie pierwszą potyczką, którą reprezentacja Polski stoczy pod wodzą Ferdinando De Giorgiego.

Witamy z katowickiego Spodka! Już za niespełna 15 minut rozpocznie się wielkie siatkarskie święto, w którym główną rolę odegra Krzysztof Ignaczak. Towarzyski mecz z Iranem będzie pożegnaniem popularnego „Igły” z biało-czerwonymi barwami.