Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Stefan Kraft wprost o inauguracji Pucharu Świata. "Dwa różne sporty"

Inauguracja kolejnego sezonu zimowego w skokach narciarskich będzie inna, niż wszystkie dotąd. Nowe rozwiązanie nie podoba się Stefanowi Kraftowi.

PS
Stefan Kraft WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła niedawno historyczną decyzję. Inauguracja Pucharu Świata 2022/23 odbędzie się w Wiśle - nie jest to nic dziwnego, bo skocznia imienia Adama Małysza już kilka razy gościła najlepszych zawodników w pierwszych konkursach nowego sezonu.

Nietypowe jest jednak to, że zawodnicy skakać będą na torach lodowych, ale... lądować na trawie. Tego w zimowym sezonie skoków narciarskich jeszcze nie było. W środowisku tej dyscypliny nie brakuje krytycznych głosów takiego rozwiązania. Niedawno dołączył do niech Stefan Kraft.

- To są w zasadzie dwa różne sporty - skwitował czołowy austriacki skoczek, cytowany przez laola1.at.

ZOBACZ WIDEO: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok

Kraft pozytywnie ocenia za to inną historyczną decyzję FIS, na mocy której kobiety zadebiutują w lotach narciarskich. - Myślę, że nadszedł już ten czas - przyznał.

Przypomnijmy, że początkowo loty kobiet będą ograniczone do 20 zawodniczek. Według Krafta, to jak najbardziej ma sens. - Potrzebują stabilnego systemu - w przeciwnym razie niebezpieczeństwo mogłoby być zbyt duże - ocenił Austriak.

Austriackie media poruszyły również temat przyszłości Stefana Krafta. Ten nie ukrywa, że chciałby skakać przynajmniej do igrzysk olimpijskich w 2026 roku. - Przynajmniej taki jest plan. Te igrzyska byłyby moimi pierwszymi w Europie. Miałbym wtedy 32 lata, więc wciąż będę w najlepszym wieku do uprawiania skoków narciarskich - jeśli tylko do tego czasu pozostanę zdrowy.

Zobacz także:
Trener polskich skoczków padł ofiarą oszustów. Stanowcza reakcja PZN
Jak zostanie rozwiązany konflikt? Małysz zabrał głos nt. Stocha

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Jesienią będą skakać na trawę w zimowym sporcie. Wyprzedzili zmieniaidący się/ocieplający klimat i wprowadzają narciarskie wynalazki. Następnym krokiem mogą być skoki narciarskie w
  Czytaj całość
  krajach arabskich. Skocznię z mrożonymi torami można zrobić wszędzie i zawsze. Wszystko zależy od chęci, decyzji, techniki i pieniędzy...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×