Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Dyrektor PŚ podpadł zawodniczkom. Tego się domagają

Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile póki co wykluczył możliwość włączenia konkursów lotów kobiet do kalendarza. To spotkało się z krytyką ze strony zawodniczek. Oburzona była m.in. Maren Lundby.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
 Maren Lundby Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Maren Lundby
19 marca w Vikersund odbył się pierwszy w historii konkurs lotów narciarskich kobiet. Do rywalizacji przystąpiło zaledwie 15 zawodniczek, a zmagania nie były wliczane do klasyfikacji generalnej.

Próba wypadła całkiem nieźle, nie brakowało skoków na odległość powyżej 200 metrów. Mimo to Sandro Pertile podchodzi sceptycznie do pomysłu organizacji takich konkursów w najbliższym czasie.

- Początek był dobry, ale nie na tyle, aby w przyszłym roku zrobić zawody Pucharu Świata. Poziom musi być bardziej solidny, zanim zdecydujemy się na kolejny krok. To było fantastyczne wydarzenie, ale musimy być realistami - powiedział dyrektor Pucharu Świata w rozmowie z norweskim "VG".

ZOBACZ WIDEO: Zaskakujące opinie nt. Roberta Lewandowskiego. Oto co napisali Hiszpanie

Pertile jest zdania, że wszystkie zawodniczki potrafiły skakać, ale nie wszystkie latać. Organizacja zawodów - jak twierdzi - będzie możliwa, gdy podniesie się poziom. To nie spodobało się części skoczkiń.

- To był świetny weekend, który wzbudził duże zainteresowanie naszym sportem. Jestem zaskoczona - powiedziała Maren Lundby.

- Pokazałyśmy, że stać nas na długie skoki. Zgadzam się, że powinno być więcej dużych skoczni w kalendarzu, ale trzymać się z dala od lotów, kiedy to wcale nie jest niebezpieczne, a my to potrafimy? Po co się powstrzymywać? - dodała Norweżka.

Maren Lundby chciałaby, aby kobiety mogły rywalizować na mamucich skoczniach w Pucharze Świata oraz w MŚ w lotach. - Chcemy równego traktowania - zaapelowała.

Lundby może liczyć na wsparcie Clasa-Brede Brathena, kierownika norweskiej kadry. - Jak można oczekiwać, że wszystkie zawodniczki będą dobre w lotach za pierwszym razem? Smutne w tym wszystkim jest to, że argumenty są dokładnie takie same, jak w czasach zanim dziewczyny w ogóle dostały prawo startów międzynarodowych - tłumaczył.

Kalendarz Pucharu Świata na sezon 2023/2024 ogłoszony zostanie w kwietniu.

Czytaj także:
Sponsor mówi "dość". Skoczek zaczął mówić o żonie i dziecku
Zjednoczenie świata skoków. Przejmujące słowa szefa PŚ

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy powinny odbywać się zawody kobiet w lotach narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
 • Gryft Zgłoś komentarz
  wszystkie zawodniczki potrafią skakać ale nie wszystkie latać to tak samo tyczy się zawodników mało to podczas konkursu na skoczniach mamucich oddawali skoki po sto parę metrów więc
  Czytaj całość
  to nie były loty tylko skoki
  • Manuel Zgłoś komentarz
   Sandro Pertile jak widać nie zaleźy na rozwoju dyscyplim tylko na tłamszeniu ich. Faceci skaczą na mamutach i niektórzy osiągają zaledwie 160 m, co dotych nie ma zastrzeżeń Sandro
   Czytaj całość
   Pertile?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×