Znamy kadrę skoczków na Igrzyska Europejskie. Wielki powrót!

Polski Związek Narciarski opublikował listę powołanych skoczkiń i skoczków na Igrzyska Europejskie. W zestawieniu widnieje Dawid Kubacki!

Dawid Franek
Dawid Franek
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Na Igrzyskach Europejskich nasza kadra wystąpi w najsilniejszym składzie. Wśród kobiet postawiono na pięć zawodniczek. Powołanie otrzymały: Nicole Konderla, Paulina Cieślar, Wiktoria Przybyła, Anna Twardosz oraz Pola Bełtowska.

W kadrze mężczyzn mamy wielki powrót Dawida Kubackiego. Najlepszy polski skoczek w ostatnim sezonie Pucharu Świata musiał opuścić ostatnie konkursy z powodu poważnych problemów zdrowotnych żony. W kwietniu mógł jednak wznowić treningi, a na przełomie czerwca i lipca najpewniej wystartuje w co najmniej dwóch konkursach Igrzysk Europejskich.

Oprócz Kubackiego powołanie otrzymali pozostali członkowie kadry A, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek. Warto zaznaczyć, że z tej szóstki w konkursach indywidualnych będzie mogło wystąpić pięciu zawodników.

Przypomnijmy, że w ramach Igrzysk Europejskich rywalizacja na skoczniach narciarskich będzie się toczyć w Zakopanem. 27 czerwca odbędzie się konkurs indywidualny kobiet na Średniej Krokwi.

28 czerwca na tym samym obiekcie zaprezentują się mężczyźni, natomiast dzień później rozegrany zostanie konkurs drużyn mieszanych. W dniach 30 czerwca - 1 lipca rywalizacja przeniesie się na Wielką Krokiew, gdzie zaplanowano zawody indywidualne kobiet i mężczyzn.

Czytaj także:
Musiała udawać martwą. Przerażające chwile podczas treningu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×