Puchar Świata. Dobre wiadomości z Wisły. Zobacz, jak wygląda skocznia tuż przed startem sezonu

W piątek w Wiśle rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na obiekcie im. Adama Małysza trwają ostatnie przygotowania, śnieg pokrył już cały zeskok. Dobre wieści płyną także z Planicy, która w grudniu zorganizuje MŚ w lotach.

Michał Fabian
Michał Fabian
skocznia im Adama Małysza w Wiśle Facebook / Polski Związek Narciarski / Na zdjęciu: skocznia im. Adama Małysza w Wiśle
Już za cztery dni skoczkowie narciarscy zainaugurują kolejny sezon Pucharu Świata. W piątek (20.11.) na skoczni im. Adama Małysza (HS 134)  odbędą się kwalifikacje do niedzielnego (22.11.) konkursu indywidualnego. Na sobotę (21.11.) zaplanowany został konkurs drużynowy.

Na początku listopada rozpoczął się proces naśnieżania skoczni. Andrzej Wąsowicz, dyrektor Pucharu Świata w Wiśle, podkreślał w rozmowie z WP SportoweFakty, że w tym celu potrzeba ok. 2 tys. metrów sześciennych śniegu.

W poniedziałek Polski Związek Narciarski pokazał zdjęcia z Wisły. Skocznia jest już w całości naśnieżona. "Ale wciąż ciężko pracujemy, aby obiekt był idealnie przygotowany do tegorocznej inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich" - czytamy w informacji PZN w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Organizator gal EFM zdradza plany na przyszłość. Będzie zagraniczna ekspansja

Przypomnijmy, że tegoroczne kwalifikacje i konkursy w Wiśle odbędą się - z uwagi na pandemię - bez udziału publiczności (więcej TUTAJ>>).

Po konkursach w Wiśle pucharowa rywalizacja przeniesie się do Finlandii (Kuusamo) oraz Rosji (Niżny Tagił). Następnie zaś skoczkowie walczyć będą w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy (11-13 grudnia).

Organizatorzy MŚ pokazali, jak obecnie wygląda Letalnica. Po tym, jak zawody odwołano w pierwotnym terminie (miały się odbyć w marcu br.), Słoweńcy zgromadzili zapasy śniegu na dole zeskoku. Przykryli ok. 8-9 tys. metrów sześciennych śniegu rozdrobnionym drewnem. Okazało się, że był to bardzo dobry pomysł - biały puch pozostał w nienaruszonym stanie.

Czytaj także: Adam Małysz: Murańka? On ma papiery na dalekie latanie

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×