Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niemcy wpadli na niecodzienny pomysł. W wigilię o godz. 16:00 zapraszają na skocznię

Na co dzień na skoczni w Willingen odbywają się treningi i zawody, ale w wigilię zostanie ona wykorzystana w innym celu. Zorganizowana będzie tam specjalna msza święta.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ujęcie z kamerki internetowej na skoczni w Willingen Materiały prasowe / weltcup-willingen.de / Ujęcie z kamerki internetowej na skoczni w Willingen

Przez organizację mszy świętej na skoczni narciarskiej w Willingen proboszcz miejscowej parafii chce zmniejszyć zagrożenie zakażenia koronawirusem wśród wiernych. Jak informuje oficjalna strona klubu narciarskiego z Willingen, msza zaplanowana jest na godzinę 16:00 i odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym.

To oznacza, że wszyscy jej uczestnicy muszą mieć założone maseczki i nie mogą podawać sobie rąk. Zachowany ma być też odpowiedni dystans między wiernymi. Na pomysł organizacji mszy na skoczni narciarskiej w Willingen wpadł ksiądz Christian Roehling, który pomaga również podczas rozgrywanych na niej zawodów.

- W tym roku pandemia koronawirusa zmieniła całe nasze życie. Wiele wydarzeń towarzyskich, które są dla nas wszystkich ważne, musiało zostać odwołanych lub poważnie ograniczonych. Mamy zakaz spotykania się w większym gronie i społecznie wiele straciliśmy. Chciałbym jednak spotkać się z wiernymi w tym wyjątkowym dniu - powiedział Roehling.

ZOBACZ WIDEO: Skoki. Zaskakująca decyzja polskiego sztabu. "Podróż zajmie 46 godzin"

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa, wierni chcący wziąć udział w mszy muszą nabyć specjalne wejściówki. To nie jest jednak wielkie utrudnienie, gdyż wystarczy wysłać maila i podać swoje dane. - Mamy nadzieję na świąteczną pogodę - dodał ksiądz.

Organizacji mszy na skoczni w Willingen nie może się doczekać organizator Pucharu Świata w tej miejscowości Juergen Hensel. - Nabożeństwa wigilijne w naszych kościołach to najczęściej uczęszczane nabożeństwa w roku. Nie jest to możliwe w tradycyjnej formie i jesteśmy zadowoleni, że skocznia będzie wykorzystywana do tego specjalnego wydarzenia - powiedział.

Skocznia Mühlenkopfschanze w Willingen dobrze kojarzy się polskim kibicom. To właśnie na niej w 2001 roku Adam Małysz uzyskał rewelacyjne 151,5 metra. Jej rekordzistami są Janne Ahonen i Jurij Tepes, którzy skoczyli o pół metra dalej niż Polak.

Czytaj także:
Skoki narciarskie. Próba przedolimpijska zagrożona. "W Chinach nie najlepiej się dzieje"
Skoki narciarskie. Maciej Kot był kandydatem do złota. "Potrafi świetnie skakać w testach

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
 • yes Zgłoś komentarz
  Temat sportowy: skocznia, ksiądz, msza... O narodowym było: stadion, prezydent, szpital - Artych 26 października 2020, 13:30 "Szpital polowy na Stadionie Narodowym".
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×