Iga Świątek z szacunkiem o rywalkach. "Nie chcę o tym rozmawiać"

Iga Świątek bez problemu awansowała do IV rundy Rolanda Garrosa 2023. W sobotnim pojedynku Polka rozgromiła Chinkę Xinyu Wang 6:0, 6:0. Właśnie o ten wynik została zapytana podczas konferencji prasowej.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Trzy dotychczasowe mecze w Paryżu Iga Świątek wygrała bez straty seta. Na początek pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę (6:4, 6:0), potem zwyciężyła Amerykankę Claire Liu (6:4, 6:0), a następnie rozgromiła Chinkę Xinyu Wang (6:0, 6:0).

Wyniki osiągane przez Świątek robią wrażenie na kibicach. W internecie można przeczytać m.in. o piekarni Igi, gdy ta wygrywa seta do zera. Wówczas także regularnie pojawia się określenie "bajgiel". Specjalną grafikę stworzył ostatnio nawet Eurosport (więcej tutaj).

Po zwycięstwie 6:0, 6:0 nad Wang liderka rankingu WTA została zapytana o żarty, jakie ukazują się w sieci po tak imponujących zwycięstwach. - Nie chcę o tym rozmawiać, ponieważ rozumiem, dlaczego ludzie to robią: jest fajnie, tenis jest zabawny i tak dalej. Ale jako zawodniczka chcę traktować moje przeciwniczki z szacunkiem. Nie macie obrazu tego, co dzieje się za kulisami - stwierdziła na konferencji prasowej.

- Czasem nie jest łatwo rozgrywać takie mecze, czasem nie jest też łatwo przeciwniczkom. Nie chcę rozmawiać o piekarni. To może być tweetowane, ale skupię się na tenisie. I tak, jeśli chodzi o moje rywalki, naprawdę nie chcę się w to zagłębiać - dodała nasza tenisistka, która w sobotę po raz pierwszy w karierze puściła rywalkę na "rowerze" w Wielkim Szlemie (więcej tutaj).

Świątek kolejny mecz w Paryżu rozegra w poniedziałek. Jej przeciwniczką w pojedynku o ćwierćfinał będzie Ukrainka Łesia Curenko.

Czy Iga Świątek wygra Rolanda Garrosa 2023?