3:0
  • 25 : 15
  • 25 : 21
  • 25 : 16

Ćwierćfinał Polacy rozegrają we wtorek również o godzinie 2 w nocy. Zapraszamy na kolejne mecze biało-czerwonych

Kończymy to spotkanie i wygrywamy swoją grupę. Pewne zwycięstwo biało-czerwonych

Zatrzymany przez Kochanowskiego blokiem Joseph Sclater. Różnica klas, tak można podsumować to co widzimy teraz na parkiecie

Piłkarskim wślizgiem próbował ratować piłkę Zatorski, ale ta próba została tylko skwitowana uśmiechem przez naszego libero

Znów potrójna zmiana w naszej reprezentacji. W tym secie jednak nic nam już nie grozi

Pojedynczy blok to nie jest metoda na zatrzymanie Bartosza Kurka. Bolesna lekcja siatkówki dla rywali

Druga przerwa w tym secie dla Kanadyjczyków

Sytuacyjną piłkę kończy Leon plasem w 9. metr. Wszystko wychodzi teraz naszym reprezentantom

Spuścili głowy Kanadyjczycy. Nie mają pomysłu na to, jak sforsować nasz blok i nas to wcale nie martwi!

O czas prosi trener Glenn Hoag

Piłka spada pod nogi Stephena Maar szybciej niż ten upada na boisko. Polacy znów grają swój koncert!

Pobudza zespół do walki Kubiak. W trzecim secie ta motywacja jest szczególnie ważna!

Na kłopoty Bartosz Kurek! Znów wychodzimy na minimalne prowadzenie

Odpłacił się teraz Leonowi Vernon, nasz przyjmujący nie był w stanie utrzymać piłki w grze po jego zagrywce. Kanadyjczycy nie składają broni

Nie radzi sobie libero Bann z zagrywką Leona

Arthur Szwarc posyła piłkę w aut, atak środkowego nie mieści się w szerokości boiska

Wracamy do Tokio! I od razu blok Bieniek/Kurek daje znać o sobie zatrzymując Hoaga na lewej flance

I jest po secie! Sześć punktów z rzędu zdobyli mistrzowie świata i prowadzą już w tym meczu 2:0

Ależ przyspieszenie Polaków w końcówce. Zatorski rehabilituje się bez mrugnięcia okiem wybraniając ataki rywali, a piłkę setową daje nam Bieniek

Ale to Leon wyrównuje stan seta punktem zdobytym bezpośrednio z zagrywki. Będzie czas dla rywali!

Po zbiciu Bieńka mamy punkt kontaktowy. Na boisku pojawiają się Semeniuk, Kaczmarek i Łomacz

W aut posyła zagrywkę Kurek. Czy uda się jeszcze odrobić straty?

Wracamy do swojej gry. Kochanowski zatrzymuje Vernona-Evansa. Biało-czerwoni wyłączyli teraz światło Kanadyjczykowi ustawiając potrójny blok

I powtórka z rozrywki. Tym razem skrót wpada Polakom w "pomarańczowe". Oj będzie miał o czym myśleć po tym secie nasz libero, bo piłka spada po raz kolejny w strefę przyjęcia, za którą jest odpowiedzialny

Mamy problemy z utrzymaniem w grze piłki po zagrywce Nicholasa Hoaga. Nawet taki ekspert jak Paweł Zatorski sobie nie poradził. Druga przerwa dla polskiego zespołu

To się dotychczas nie zdarzało! Sanders podbija atak Kurka i rywale wyprowadzają skuteczną kontrę. Czas dla Vitala Heynena

Przedziera się przez potrójny blok Wilfredo Leon . Nie ma jednak takiego komfortu gry jak w pierwszym secie, bo siatkarze z kraju klonowego liścia wywierają presję na biało-czerwonych

Rwany zrobił się nam ten mecz. Szczęście w tej akcji wisiało na siatce, ale Hoag zdołał wyratować się przepychając ręce naszych blokujących

Troszkę cierpimy w polu zagrywki, ale jest to też efekt podejmowanego ryzyka w tym elemencie. W siatkę zagrywa Drzyzga, to już 7. błąd Polaków w zagrywce

Mylą się Kanadyjczycy, a konkretnie Perrin, który dotyka górnej taśmy przy próbie kiwki

Nie ma mocnych na ataki Bartosza Kurka. Robi co chce nasz atakujący

Przyjęli zagrywkę Leona Kanadyjczycy, a to już połowa sukcesu. W ataku zameldował nam się Nicholas Hoag

Bartosz Kurek kończy pierwszą akcję w drugim secie. Imponująca jest dynamika ataków siatkarza grającego na co dzień w Azji

Kamil Semeniuk kończy pierwszą partię tego meczu! Totalna dominacja biało-czerwonych

Nieco szalony teraz pomysł miał Fabian Drzyzga, przyspieszając piłkę do Bieńka z okolic 3. metra, ale najważniejsze, że mamy kolejny punkt

O drugą przerwę prosi trener Kanadyjczyków

Zmierzył pojedynczy blok Perrina Wilfredo Leon. Odliczamy już punkty do końca tego seta

Najdłuższa akcja tego meczu przynosi punkt Polakom. Kapitalne obrony Zatorskiego i nieco niedokładności przy rozegraniu piłki, ale ostatecznie Kubiak oburącz wybija piłkę po rękach blokujących. Nasz kapitan wybrnął z ogromnych tarapatów

Bawią się reprezentanci Polski! Punktowa zagrywka Leona. Przyjmujący Sir Sicoma Monini Perugia mógłby zapytać przyjmujących z Kanady w który róg ma uderzać, by dać im jakiekolwiek szanse na odbiór tej piłki

W końcu w polu zagrywki myli się Kurek i przeciwnicy mogą na moment odetchnąć

Kolejny "monster block". Znakomicie czytamy grę rywali zza oceanu

O przerwę prosi trener Kanadyjczyków, Glenn Hoag

As serwisowy MVP ostatnich mistrzostw świata! To jest na razie fenomenalny mecz naszego atakującego

Cieszy się teraz Kurek, bo John Perrin został skarcony za próbę ataku przed siebie efektowną "czapą"

Budujemy przewagę! Kochanowski dolatywał, by zamknąć blok i choć był spóźniony to właśnie przez jego strefę zaatakowali rywale. Udany blok siatkarza Asseco Resovii Rzeszów

Tym samym starają się odpowiedzieć Kanadyjczycy, uruchomiony Graham Vigrass

Mamy pierwszy atak naszego środkowego. Mateusz Bieniek wykorzystuje piłkę posłaną pod rękę w idealnym tempie

Ależ bomba Wilfredo Leona w polu zagrywki. 122 km/h! - takie pociski posyła na drugą stronę siatki nasz przyjmujący

Szybko odpowiada  Vernon-Evans

Wynik otwiera Bartosz Kurek obijając blok rywali. Piłka jakby nieco poza naszą kontrolą wraca odbita po bloku, ale szczęśliwie upada poza boiskiem

Zaczynamy! Polacy dziś na niebiesko, rywale w śnieżno-białych strojach

Polska: Kurek, Leon, Drzyzga, Kubiak, Kochanowski, Zatorski, Bieniek

Kanada: Perrin, Sanders, Hoag, Vanberkel, Vernon-Evans, Vigrass, Bann

Stawka jest jasna! Nie kalkulujemy, walczymy o pierwsze miejsce w grupie:

Mecz

Witamy serdecznie wszystkich najwytrwalszych kibiców siatkówki, którzy zdecydowali się zarwać tę noc, by obejrzeć mecz biało-czerwonych z Kanadyjczykami!