WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
)

VI edycja Pantaenius Jacht Foto rozstrzygnięta!

Na targach Wiatr i Woda w Warszawie przyznane zostały nagrody VI edycji konkursu fotografii żeglarskiej Pantaenius Jacht Foto. Nagroda główna trafiła w tym roku do Marka Karbowskiego za zdjęcie "Przemek w akcji".
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz


1. MIEJSCE: Marek Karbowski, "Przemek w akcji"

W tym roku jury po raz kolejny stanęło przed trudnym zadaniem, bo uczestnicy konkursu zgłosili wiele pięknych żeglarskich kadrów. Każde z nich jest dla autora wyjątkowe, pokazuje jakąś chwilę, wspomnienie. Do finału przeszło 30 fotografii, spośród których jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Laureatów wybierało jury w składzie: Krzysztof Olejnik, założyciel i redaktor naczelny magazynu "Wiatr", żeglarz z zamiłowania, z zawodu - dziennikarz, kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu i redaktor naczelny magazynu Jachting, Marta Bryk, koordynator projektu Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA oraz trzech zawodowych fotografów, zawodowo ściśle związanych m.in. ze światem żeglarskim - Robert Hajduk, Bartosz Modelski i Marek Wilczek. W piątkowe popołudnie na scenie głównej, odbywających się w Warszawie targów, ogłoszono laureatów.

Pierwsze miejsce i Nagroda Główna, zegarek sportowy Nautica, ufundowany przez firmę Zibi S.A., oficjalnego dystrybutora marki, trafiła w tym roku do Marka Karbowskiego za zdjęcie "Przemek w akcji". Zdjęcie, które najbardziej ujęło członków jury zostało zrobione w ubiegłym roku na przełomie stycznia i lutego w Palamos w Hiszpanii, gdzie autor był na zgrupowaniu klasy Optimist.

- Utrwalałem treningi tych młodych żeglarzy. Wśród nich był Przemek, zawodnik jednego z warszawskich klubów. Bardzo dobrze żeglujący młody chłopak, który już teraz pływa w klasie laser, a wówczas jeszcze na łódce Optimist udało mi się go uchwycić w bardzo dynamicznym kadrze. Bardzo się cieszę, że zdjęcie spodobało się także jury - powiedział nam zwycięzca.

Które zdjęcie podoba się wam najbardziej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. prasowa
Zgłoś błąd

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.