Żużel. Popis Vaclava Milika i Piotra Pawlickiego. Osłabiona Rospiggarna nie dała rady

Piraterna Motala pokonała Rospiggarnę Hallstavik 48:42 w meczu 3. kolejki Bauhauas Ligan. W szeregach gospodarzy kapitalne zawody odjechali Vaclav Milik i Piotr Pawlicki. Goście od połowy spotkania musieli radzić sobie w piątkę.

Szymon Michalski
Vaclav Milik (w kasku białym) WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Vaclav Milik (w kasku białym)
Ciekawy przebieg miało spotkanie w Motali, gdzie miejscowa Piraterna podejmowała Rospiggarnę Hallstavik. Przed biegami nominowanymi gospodarze prowadzili tylko dwoma "oczkami", jednak w pierwszym z nich para Vaclav Milik - Jonas Seifert dowiozła do mety pięć punktów, co jednocześnie zagwarantowało miejscowym zwycięstwo w całym meczu.

Słowa pochwały należą się wspomnianemu Milikowi, który tego dnia był bezbłędny. Nikt nie potrafił pokonać Czecha - zdobywcy płatnego kompletu punktów. Niewiele gorzej pojechał Piotr Pawlicki, który stracił tylko jedno "oczko".

Nie przykryje to jednak fatalnego występu Wiktora Lamparta i Tomasa H. Jonassona. Obaj zawodnicy zdobyli po punkcie, a zawodnik startujący w polskiej lidze dla Motoru Lublin jedno "oczko" otrzymał z urzędu po wykluczeniu Kima Nilssona.

Wynik przyjezdnych mógłby być lepszy, gdyby nie fakt, że od ponad połowy zawodów musieli startować w piątkę. Od początku spotkania za Szymona Woźniaka stosowane było zastępstwo zawodnika, a po upadku w biegu 6. więcej na torze nie ujrzeliśmy Victora Palovaary. Przy nierównej dyspozycji Andrzeja Lebiediewa o zwycięstwo w meczu było bardzo trudno.