Żużel. Włókniarz awansował na drugie miejsce! Tabela i statystyki PGE Ekstraligi

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pokonał w piątek na wyjeździe Betard Spartę Wrocław (49:41), zdobył bonus i awansował na drugie miejsce w tabeli.

Wojciech Ogonowski
Leon Madsen przed Dominikiem Kuberą WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Leon Madsen przed Dominikiem Kuberą
Mistrzowie Polski z kolei na tę chwilę zajmują szóste miejsce, ostatnie premiowane awansem do fazy play-off. Przypomnijmy, że mecz Moje Bermudy Stali Gorzów z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz, który również był planowany na piątek, został przełożony ze względu na opady deszczu. Nowy termin na razie nie jest znany.

W niedzielę odbędą się dwa kolejne spotkania 11. kolejki. Motor Lublin podejmie For Nature Solutions Apatora Toruń (w pierwszym meczu 48:42 dla Motoru), z kolei Arged Malesa Ostrów zmierzy się z Fogo Unia Leszno (w pierwszym meczu 56:34 dla Unii). Początek spotkań o godz. 16:30 i 19:15.

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi liderem jest Bartosz Zmarzlik, który legitymuje się średnią bieg. 2,653. Na kolejnych pozycjach są Janusz Kołodziej (2,565) i Nicki Pedersen (2,448). Najskuteczniejszym juniorem ligi jest Jakub Miśkowiak. Średnia 1,667 daje mu 25. miejsce w rankingu.

Rozkład jazdy w 12 kolejce (15, 17 lipca):
piątek: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - Arged Malesa Ostrów, godz. 18:00
piątek: ZOOleszcz GKM Grudziądz - Motor Lublin, godz. 20:30
niedziela: For Nature Solutions Apator Toruń - Moje Bermudy Stal Gorzów, godz. 16:30
niedziela: Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław, godz. 19:15