Żużel. Śląsk Świętochłowice z pięcioma kontraktami. Mają ciekawego zawodnika do wzięcia

MS Śląsk Świętochłowice jest jednym z klubów, który rok w rok wyciąga pomocną dłoń do żużlowców i zawiera z nimi kontrakty dające możliwość znalezienia pracodawcy w dalszej części sezonu.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Karol Baran WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Karol Baran
Śląsk Świętochłowice nie startuje w rozgrywkach ligowych, ale bycie w strukturach PZM daje im możliwość zawierania kontraktów. Co roku działacze podpisywali takowe ze swoimi wychowankami, którzy później trafiali do innych drużyn w ramach wypożyczeń.

W listopadzie do Śląska zgłaszają się również zawodnicy mający problem, by podpisać gdziekolwiek kontrakt, a nie chcieliby sobie zamykać tej furtki na wiosnę. W efekcie podpisują oni dokumenty bez zobowiązań, które w żużlu noszą roboczą nazwę "kontrakt warszawski".

W ostatnim okienku transferowym klub zawarł takie porozumienia z sześcioma zawodnikami, a najbardziej wyróżniającym się nazwiskiem jest Karol Baran, który ostatnio ścigał się w 2. Lidze Żużlowej w barwach OK Bedmet Kolejarza Opole.

ZOBACZ Trener rozchwytywany jak renomowany zawodnik. Mówi, kiedy wszystko powinno się wyjaśnić

W 48 wyścigach wywalczył on 57 punktów, ale i aż 13 bonusów, co dało mu średnią biegową 1,458.

Kolejnym krajowym zawodnikiem z kontraktem warszawskimi zgodnie z przypuszczeniami jest Mateusz Pacek. Oprócz nich takowe umowy zawarli także Czech Hynek Stichauer, Rumun Andrei Popa i Francuz Jordan Dubernard.

Ważny kontrakt do końca wieku juniorskiego ma Marcel Krzykowski.

Czytaj także:
Mistrz świata, który 12 lat czeka na debiut w polskiej lidze
Stal Gorzów sięga po 15-latka, który w swoim CV ma medale mistrzostw świata i Europy

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×