Żużel. Kolejny Polak podpisał kontrakt w tej lidze. Ma być liderem drużyny

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
zdjęcie autora artykułu

Przemysław Pawlicki jest piątym zawodnikiem z Polski, który podpisał kontrakt w duńskiej SpeedwayLigaen na zbliżający się sezon. 31-latek ma szansę, by być liderem swojej drużyny, choć innych ciekawych nazwisk w niej nie brakuje.

W tym artykule dowiesz się o:

Ponad 60 zawodników podpisało już kontrakty na starty w sezonie 2023 w duńskiej SpeedwayLigaen. W tym gronie było dotąd czterech Polaków - Adrian Gała (Soenderjylland Elite Speedway), Oskar Polis (Slangerup Speedway), Grzegorz Zengota (Region Varde Elitesport) i Norbert Krakowiak (Team Fjelsted).

W sobotę o kontrakcie piątego zawodnika z naszego kraju poinformował Stelmet Falubaz Zielona Góra, czyli nowy polski klub Przemysława Pawlickiego, bo o nim jest tu mowa.

Leszczynianin związał się umową z GSK Liga, gdzie został klubowym kolegą m.in. Kennetha Bjerre, Francisa Gustsa czy Patricka Hansena.

Nowa drużyna Pawlickiego w ostatnim sezonie zajęła przedostatnią pozycję, wyprzedzając w turnieju półfinałowym tylko Region Varde Elitesport. Tegoroczne rozgrywki ligi duńskiej wystartują 19 kwietnia, a terminarz dostępny jest TUTAJ.

Czytaj także: W Lesznie rośnie kolejny talent. 14-latek już jest w światowym TOP Czekają na następców Briggsa, Maugera i Moore'a. 16-latek w pogoni za marzeniami ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Przemysław Pawlicki będzie wiodąca postacią Grindsted SK?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)