Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Obieżyświat Patryk Dudek. W tym rankingu osiągnął najlepszy wynik spośród Polaków

Patryk Dudek w 2022 roku ścigał się na 31 torach położonych w siedmiu krajach. Pod tym względem osiągnął najlepszy wynik spośród polskich żużlowców. W ogólnym zestawieniu triumfował jednak kto inny.

WO
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Patryk Dudek
Niedawno publikowaliśmy ranking żużlowych pracoholików, czyli zestawienie zawodników, którzy wzięli udział w największej liczbie zawodów w 2022 roku. Teraz postanowiliśmy sprawdzić, kto ścigał się na największej liczbie torów i w ilu krajach.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, Patryk Dudek w zeszłym sezonie gościł na 31 torach i był to najlepszy wynik spośród polskich żużlowców.

Do pierwszego miejsca w ogólnym zestawieniu trochę jednak stracił. Niemiec Norick Bloedorn rywalizował aż na 38 obiektach. Złożyły się na to głównie starty w lidze polskiej, brytyjskiej i turnieje w Niemczech.

Czołówka zestawienia zawodników, którzy ścigali się na największej liczbie torów:

Miejsce Zawodnik Kraj Liczba torów
1. Norick Bloedorn Niemcy 38
2. Chris Harris Wielka Brytania 35
3-4. Adam Ellis Wielka Brytania 34
3-4. Max Fricke Australia 34
5-7. Benjamin Basso Dania 32
5-7. Daniel Bewley Wielka Brytania 32
5-7. Jakob Bukhave Dania 32
8-13. Mads Hansen Dania 31
8-13. Nicolai Klindt Dania 31
8-13. Niels Kristian Iversen Dania 31
8-13. Patryk Dudek Polska 31
8-13. Timo Lahti Finlandia 31
8-13. Tom Brennan Wielka Brytania 31

Z Polaków wysokie wyniki osiągnęli też: Bartosz Smektała (28 torów), Dominik Kubera (27), Grzegorz Zengota (27), Maciej Janowski (27), Bartosz Zmarzlik (25), Paweł Przedpełski (25) i Wiktor Przyjemski (25). Z kolei Jakub Krawczyk, który w 2022 roku ścigał się w największej liczbie zawodów spośród wszystkich Biało-Czerwonych, odwiedził w zeszłym roku 22 tory.

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"

Warty odnotowania jest też wyczyn autorstwa Matica Ivacica ze Słowenii. W zeszłym roku ścigał się na torach w aż jedenastu państwach. A dokładniej w Chorwacji, Danii, Austrii, Czechach, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Polsce, Szwecji, na Łotwie i Węgrzech. Żaden inny żużlowiec nie może pochwalić się takim wynikiem. W tych krajach łącznie rywalizował na 22 torach i w 32 zawodach, co już jest wynikiem dalekim od rekordowego.

Pod tym względem spośród Polaków najwyższy wynik osiągnął Robert Chmiel. 24-latek nie miał pewnego miejsca w składzie PSŻ-u Poznań, więc szukał jazdy gdzie się dało. W sumie ścigał się na torach w ośmiu krajach (Dania, Austria, Czechy, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Węgry, Polska). Kolejni Biało-Czerwoni w tym zestawieniu, czyli Bartosz Zmarzlik, , Dominik Kubera, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Wiktor Przyjemski i Tomasz Orwat mają na koncie starty w siedmiu państwach.

Zobacz także:
Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!
Quiz. Sprawdź, czy potrafisz dopasować zawodnika do klubu, w którym będzie występował w tym roku

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×