Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Mogą mieć problem, by odzyskać pieniądze. "Kluby powinny być prowadzone, jak biznes"

Szwedzka Bauhaus-Ligan jeszcze na dobre nie dźwignęła się po bankructwie Vetlandy Speedway, a niespełna rok później z ligi, z tego samego powodu wypadł kolejny ośrodek. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Kim Nilsson.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kim Nilsson WP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Kim Nilsson
W niespełna dwanaście miesięcy ze szwedzkim żużlem w wydaniu ligowym pożegnały się dwa kluby. W marcu ubiegłego roku bankructwo ogłosiła Vetlanda Speedway, z kolei kilka dni temu z powodu dużych zaległości finansowych "pas" musieli powiedzieć działacze Masarny Avesta.

Zaległości w Aveście sięgają 700 tysięcy szwedzkich koron. Wiceprezes Elit Speedway Sveriges, Mikael Holmstrand nie ukrywa, że zawodnicy mogą mieć problem, by odzyskać pieniądze.

- Uważam, że kluby powinny być prowadzone bardziej, jak biznes. Trzeba wziąć odpowiedzialność za finanse klubu i zadbać o to, aby one się odpowiednio kręciły. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy i nie możesz tego konta zasilić, to nie możesz żyć nadzieją, że jakoś się uda - mówi Nilsson w rozmowie z "Norrtelje Tidning".

Nilsson przez pięć sezonów (2016-2020) zdobywał punkty dla Masarny. Jak sam przyznaje na łamach szwedzkiej gazety, jest typem człowieka, którego obchodzi to, co się dzieje m.in. w jego byłych klubach.

- To bardzo smutne. Przez tyle lat oddałem dużo serca dla klubu. Smutne jest to, że zostajemy bez kolejnego klubu, ale i jednego z najlepszych w kraju torów - dodał uczestnik cyklu Grand Prix.

ZOBACZ Żużel. Piotr Pawlicki grzmi po słowach tunera. "Nie zachował się wobec mnie fair!"

Czytaj także:
Jaka przyszłość żużla na Stadionie Śląskim?
Jako junior walczył o awans do Grand Prix. Kanadyjski strażak wraca do ścigania

Czy działacze powinni ponosić większą odpowiedzialność za klubowe długi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×