Żużel. Ochrona użyła gazu na stadionie. Jest reakcja klubu

We wtorek ebut.pl Stal Gorzów rywalizowała w zaległym meczu 2. kolejki PGE Ekstraligi z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Cieniem na dobrym widowisku żużlowym położyły się wydarzenia z trybun, na których użyto gazu łzawiącego.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
transparent kibiców Stali skierowany do Waldemara Sadowskiego WP SportoweFakty / Na zdjęciu: transparent kibiców Stali skierowany do Waldemara Sadowskiego
Do tej przykrej sytuacji doszło po 4. wyścigu. Kibice zgromadzeni na sektorze nr 60 Stadionu im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. wywiesili transparent o treści "Sadoffski szanuj kibica swego, bo nie będziesz miał żadnego". To pokłosie decyzji władz, które nie spodobały się fanom, m. in. zatrudnienie Piotra Śwista czy określenie zasad zachowania się na stadionie.

Taka akcja nie pozostała bez reakcji służb porządkowych. W pewnym momencie można było zobaczyć osoby zwijające w pośpiechu transparent, a następnie uciekające przed ochroną. Ostatecznie służby zarekwirowały płachtę, ale nie obyło się bez przepychanek. Kibice w mediach społecznościowych zgłaszali, że użyto gazu łzawiącego, nie bacząc na obecność osób postronnych, w tym dzieci.

W specjalnym oświadczeniu do całego zajścia odniosła się ebut.pl Stal Gorzów, która jednocześnie potwierdziła, że użycie środków przymusu bezpośredniego miało miejsce i będzie chciała wyjaśnić sprawę. Treść komunikatu prezentujemy poniżej (pisownia oryginalna).

ZOBACZ WIDEO: Czy powiększanie ligi ma sens przy takiej pogodzie? Eksperci wspominają październikowy finał na błocie

"Oświadczenie dotyczące interwencji służb porządkowych podczas meczu ebut.pl Stal Gorzów z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

Jako organizator meczu ebut.pl Stal Gorzów z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz pragniemy przeprosić wszystkich kibiców, którzy ucierpieli w wyniku interwencji służb porządkowych w trakcie tego spotkania. Ubolewamy, że poszkodowane zostały osoby postronne. Podkreślamy, że takie incydenty nie powinny mieć miejsca i będziemy pracować, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Informujemy jednakże, że zabezpieczając zawody profesjonalną firmą ochroniarską nie mamy wpływu na przebieg przeprowadzanych przez nią interwencji. Zapewniamy, że Klub Stal Gorzów dołoży wszelkich starań by wyjaśnić czy użyte przez ochronę środki bezpośredniego przymusu były adekwatne do zaistniałej sytuacji.

Jednocześnie zwracamy się z gorącym apelem do członków Stowarzyszenia „Stalowcy” o jedność kibicowską. Zarząd Klubu pozostaje otwarty na współdziałanie. Zapraszamy ponownie przedstawicieli Stowarzyszenia na spotkanie celem omówienia współpracy w sezonie 2023. Pokażmy, że jesteśmy STALeRAZEM.
Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A."

Czytaj także:
Kibice Stali Gorzów wywiesili transparent. Relacje z prezesem coraz bardziej napięte!
Piotr Paluch uhonorowany. "To nowa forma współpracy"

Czy Stowarzyszenie Kibiców "Stalowcy" i ebut.pl Stal Gorzów dojdą do porozumienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×