Żużel. Falubaz bez słabych punktów. Piękne pożegnanie Grzegorza Walaska

Enea Falubaz Zielona Góra bez większych problemów poradził sobie z Arged Malesą Ostrów (55:35). W ekipie gospodarzy zwyciężył monolit i praktycznie brak słabych punktów. Wśród gości tych było aż nadto.

Artur Babicz
Artur Babicz
Maksym Borowiak WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Maksym Borowiak
Noty dla zawodników Enea Falubaz Zielona Góra:

Przemysław Pawlicki 5. Po raz kolejny pokazał wielką jakość. Zanotował jeden słabszy bieg, w którym przegrał z jednym rywalem. Poza tym jeździł jakby był o klasę lepszy od wszystkich. Zdecydowanie najlepszy zawodnik tego meczu.

Rasmus Jensen 4. Punktowo to wygląda naprawdę nieźle. Natomiast na torze prezentował się mocno w kratkę i słabsze biegi przeplatał lepszymi. Mimo wszystko od lidera wymaga się trochę więcej. Szczególnie na domowym torze.

Rohan Tungate 2. Po prostu słaby mecz Australijczyka. W tym sezonie jednak już do tego przyzwyczaił, że mecze świetna przeplata słabymi. Teraz trafiło na ten gorszy. Należy jednak docenić, że po fatalnym początku obudził się i pod koniec prezentował się solidnie.

Luke Becker 4+. Kolejny mecz, w którym Amerykanin pokazuje swój potencjał. Ze względu na kontuzje nie pokazał się w tym sezonie zbyt wiele. Jednak taki mecz jak ten niedzielny pokazują, że tego zawodnika w przyszłości może być stać na wiele.

Krzysztof Buczkowski 3. Kolejny zawodnik, który jeździł mocno w kratkę. Na pewno zabrakło jakości i szybkości, do której przyzwyczaił w tym sezonie. W pewnym stopniu na pewno zapamiętany zostanie z sytuacji z Tobiaszem Musielakiem, po której rywal wylądował w szpitalu.

Maksym Borowiak 5. Kolejny bardzo dobry mecz tego juniora. W pierwszej części sezonu jego postawa była bardzo, ale to bardzo słaba. W ostatnich tygodniach jednak wyraźnie zwyżkuje i jest to dla zielonogórzan dobrym prognostykiem przed finałem.

Michał Curzytek 4. W całym sezonie przyzwyczaił, że to on jest liderem formacji juniorskiej Enea Falubazu. W tym meczu tę pozycję przejął jego kolega z drużyny. Niemniej, Curzytek i tak spisał się naprawdę pozytywnie.

Dawid Rempała Brak noty. Nie jechał.

ZOBACZ WIDEO: Witkowski o kolejnym skandalu w żużlu. "Sytuacja jest nieakceptowalna"

Noty dla zawodników Arged Malesa Ostrów:

Tobiasz Musielak 4. Trudna sytuacja do oceny, bowiem Musielak przejechał w pełni jeden bieg. Spisał się z nim naprawdę dobrze. Niestety w drugim występie zanotował fatalny upadek i zakończył zawody w szpitalu z poważną kontuzją. Wydaje się jednak, że z nim w składzie wynik mógłby być nieco inny, a tak zakończył sezon w fatalny sposób.

Matias Nielsen 3+. Na torze pojawił się aż sześciokrotnie, ale nie zachwycał. Co prawda, zanotował jedną wygraną, ale trafił w tym biegu na słabo dysponowanych rywali. W innych startach był bez wyrazu.

Grzegorz Walasek 4. W dobrym stylu pożegnał się z kibicami ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego. Poza ostatnim startem był naprawdę szybki i nie miał problemów z pokonaniem liderów Enea Falubazu. To pokazuje, że mimo lat dla nowego klubu może być solidnym wzmocnieniem.

Francis Gusts 1. Nie takie były oczekiwania względem tego zawodnika. Kolejny bardzo słaby mecz w wykonaniu Łotysza. Dostał dwie szansy na pokazanie się i tego kompletnie nie wykorzystał.

Oliver Berntzon 4. Najskuteczniejszy zawodnik gości. Jeździł jednak mocno w kratkę - z jednej strony wygrywał w imponującym stylu, a potem nie potrafił dobrze zabrać się ze startu. Niemniej, obok Walaska, był jedynym żużlowcem sprawiającym kłopoty gospodarzom.

Sebastian Szostak 2+. Nie tego oczekują od niego fani. Na torze pojawił się aż pięciokrotnie, ale nie przyniosło to większej korzyści dla zespołu. Idealnie podsumowanie tego jak bezbarwnie prezentował się cały sezon.

Jakub Krawczyk 1. Zdecydowanie nie tego się od niego oczekiwano. Jeden punkt w czterech startach to poziom, który nie przystoi takiemu zawodnikowi.

Jakub Poczta Brak noty. Nie jechał.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także: Huckenbeck pożegnał się z klubem
Zobacz także: Fatalna kontuzja Musielaka

Czy Przemysław Pawlicki będzie MVP finału 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×