Żużel. Prezes Polonii Bydgoszcz potwierdza. Ten zawodnik zostaje w klubie!

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Abramczyk Polonia doszła do porozumienia z Mateuszem Szczepaniakiem. 36 - latek spędzi w bydgoskim klubie kolejny sezon.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Mateusz Szczepaniak WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak
- Potwierdzam, że doszedłem już do porozumienia z Mateuszem Szczepaniakiem. Ten zawodnik zostanie z nami - przekazał nam prezes Jerzy Kanclerz. Szef Abramczyk Polonii dodaje, że rozmowy z żużlowcem trwały od pewnego czasu, ale obie strony od początku bardzo chciały przedłużyć współpracę.

Przypomnijmy, że Szczepaniak trafił do Abramczyk Polonii w trakcie tegorocznych rozgrywek. Doświadczony zawodnik został wypożyczony z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, w którym nie zdołał przebić się do podstawowego składu.

- Wybór wśród polskich seniorów na pierwszą ligę jest bardzo ograniczony. Uważam, że odpowiedni poziom gwarantuje pięciu, może sześciu żużlowców. W tym gronie jest według mnie też Mateusz. Poza nim na pewno wskazałbym na Krzysztofa Buczkowskiego, Tobiasza Musielaka czy Patryka Wojdyło. Przedłużenie współpracy z Mateuszem było dla mnie zatem naturalne. Dobrze się u nas zaaklimatyzował. Poza tym znamy się wiele lat. Wiem, że jest ułożony także poza torem i to mi bardzo odpowiada. Obaj stwierdziliśmy, że chcemy dalej razem pracować - dodaje szef bydgoskiego klubu.

Prezes Jerzy Kanclerz nie chciał komentować, jak przebiegają rozmowy z innymi żużlowcami, ale wiadomo, że zmiany w składzie przed kolejnym sezonem będą bardzo duże. Jak już wcześniej informowaliśmy, Abramczyk Polonia doszła do porozumienia z Krzysztofem Buczkowskim, Kaiem Huckenbeckiem i Timem Soerensenem. W seniorskim zestawieniu pozostało jeszcze jedno wolne miejsce. Na ten moment wiele wskazuje na to, że zajmie je ktoś z dwójki Andreas Lyager - Luke Becker. Poza tym klub rozgląda się za wzmocnieniem formacji młodzieżowej.

ZOBACZ WIDEO: Falubaz dostał prezenty od rywali. "Jestem pewny ich utrzymania"
Zobacz także: Apator wycenił swojego juniora Szykuje się kolejny transfer w pierwszej lidze

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy zatrzymanie Mateusza Szczepaniaka to dobry ruch Abramczyk Polonii Bydgoszcz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×