Żużel. Lider po sześciu latach zmienia klub. "Coś się kończy, coś zaczyna"

Po sześciu latach spędzonych w Opolu Oskar Polis zmieni barwy klubowe. 27-latek o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podziękował także za dotychczasową współpracę.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Oskar Polis WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Oskar Polis
Oskar Polis trafił do Opola, gdy osiągnął wiek seniora. Od tamtej pory nieprzerwanie ścigał się w barwach Kolejarza, z którym jednak nie udało mu się wywalczyć awansu do 1. Ligi Żużlowej.

Teraz, po sześciu latach, żegna się z klubem. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem Facebooka.

"Coś się kończy, coś zaczyna" - rozpoczął swój wpis 27-latek. "Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim kibicom Kolejarza Opole za wspólnych sześć lat spędzonych w klubie. Podziękowania również kieruję do prezesów, całego zarządu oraz sponsorów" - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Czy kluby płacą zawodnikom? Krzysztof Cegielski zabrał głos

"Nigdy w karierze nie jeździłem tak długo dla jednego klubu. Zawsze chętnie będę wracał do Opola. Dziękuję jeszcze raz za wszystko" - zakończył.

W trakcie swojej kariery Polis zdobywał ponadto punkty dla zespołów z Rawicza, Częstochowy, Rybnika oraz Łodzi. Według informacji portalu WP SportoweFakty Polis ma powrócić właśnie do H.Skrzydlewska Orła.

W sezonie 2023 Oskar Polis wystąpił w 14 meczach, w których zdobył 156 punktów z dwoma bonusami. Dało mu to piątą średnią w 2. Lidze Żużlowej - 2,225 pkt/bieg. Wychowanek Włókniarza wygrał 41 z 71 wyścigów, w jakich wziął udział.

Czytaj także:
Tai Woffinden: Po raz pierwszy kontuzja tak mocno mnie przestraszyła
Nie ma odwrotu. Dyskwalifikacja Zmarzlika doprowadzi do zmian

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Oskar Polis podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×