Żużel. Robert Lambert musi zmienić klub. Powodem cięcia wydatków na kontrakty

Eskilstuna Smederna zakończyła miniony sezon z bardzo dużymi zaległościami finansowymi. W klubie już myślą nad tym, jak zredukować koszty i padło na cięcia wydatków na kontrakty. Ucierpią żużlowcy.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Robert Lambert WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Robert Lambert
Eskilstuna Smederna robi wszystko, by nie podzielić losu Masarny Avesta, która z powodów zaległości finansowych musiała ogłosić upadłość i wycofać się z rozgrywek ligowych. Jest jednak pewna firma, która chce pomóc wygrzebać się z dołka.

W klubie jednak myślą nie tylko o tym, co tu i teraz, ale także o przyszłości. Działacze nie zamierzają oferować wysokich kontraktów swoim zawodnikom. W efekcie pożegnano się już z Robertem Lambertem.

- Jego strata bardzo nas boli. Chciał zostać, ale musimy obciąć wynagrodzenia i uznał, że to za dużo. Tym bardziej w momencie, kiedy otrzymasz taką pensję, jakiej oczekujesz w innym klubie, to się nie zastanawiasz. Chcieliśmy dalej współpracować, ale to nie było możliwe - powiedział Jerker Eriksson dla Eskilstuna Kuriren.

Menadżer Smederny przyznał otwarcie, że decyzja Lamberta na pewno nie jest spowodowana faktem, że nie otrzymał pieniędzy na czas, bo przez cały sezon nie wspominał o tym nawet słowem.

Według dziennikarzy speedwayfans.se Lambert w przyszłym sezonie ma się ścigać dla Vastervik Speedway.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Zmarzlik, Sadowski i Dryła

Czytaj także:
Polski ośrodek już tylko krok od powrotu!
Nieoczywisty kierunek Tomasza Gapińskiego?

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy spodziewałeś/aś się cięć kosztów w klubach ze Szwecji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×