Żużel. Wymieniają praktycznie cały skład. Klub pożegnał ośmiu zawodników

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Jakub Sroka
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Jakub Sroka
zdjęcie autora artykułu

W H. Skrzydlewska Orle Łódź żużlowa rewolucja. W składzie, którym będzie zarządzał Maciej Jąder pojawi się pięciu nowych seniorów. We wtorek klub pożegnał tych, z którymi współpraca została zakończona.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź jest jednym z kilku klubów, który w listopadowym okienku transferowym nie wymieni jednego, czy dwóch ogniw, ale praktycznie cały skład. Jedynym seniorem z tegorocznej kadry, którego w biało-niebieskim kevlarze ujrzymy również w przyszłym roku, będzie Tomasz Gapiński.

W zespole, który poprowadzi nowy trener - Maciej Jąder wystartuje także junior, którym jest Aleksander Grygolec.

Z zespołem rozstali się za to: Jakub Jamróg, Timo Lahti, Niels Kristian Iversen, Tom Brennan, Jakub Sroka oraz Rune HoltaMateusz Tonder i Mateusz Dul.

Większość tegorocznych reprezentantów H. Skrzydlewska Orła Łódź nadal będzie ścigała się w 1. Lidze Żużlowej. Co ciekawe, aż trzech żużlowców - Tom Brennan, Niels K. Iversen oraz Mateusz Tonder trafiła do tego samego klubu, czyli do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Jakub Jamróg w poniedziałek został oficjalnie przedstawiony, jako nowy nabytek ROW-u Rybnik, Mateusz Dul w wiek seniora wejdzie w barwach InvestHousePlus PSŻ-u Poznań, a tylko Timo Lahti zdecydował się na angaż w drugiej lidze. Jego nowym pracodawcą została Grupa Azoty Unia Tarnów.

Swojej przyszłości nie są pewni z kolei Rune Holta i Jakub Sroka. Niewykluczone, że obaj chcąc kontynuować kariery, będą musieli zadowolić się kontraktami warszawskimi.

Nowymi zawodnikami H. Skrzydlewska Orła Łódź zostaną: Benjamin Basso, Luke Becker, Oliver Berntzon, Daniel Kaczmarek oraz Oskar Polis. Biało-niebieskie barwy powinni przywdziewać także ci, którzy uzyskali licencje w tym sezonie, a są to Jakub Kiciński i Tomasz Szeląg. Klub tak czy inaczej musi rozejrzeć się za nowym młodzieżowcem.

Czytaj także: 1. 14-latek dopuszczony do rywalizacji z dorosłymi zawodnikami 2. Po dobrym sezonie musiał zmienić klub

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Orzeł Łódź utrzyma się w 1. Lidze na sezon 2025?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Ktos 123
1.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I słusznie , młody ambitny zespół będzie . Brawo p. Witku , pogonić te bankomaty , szczególnie Lahtiego