Żużel. Szykuje się milionowa inwestycja w gdański stadion

Gdański Ośrodek Sportu, który jest właścicielem Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego ogłosił zamówienie na wykonanie odwodnienia liniowego. Wartość przetargu to ponad milion złotych. Zarządca infrastruktury czeka na zgłoszenia do 18 grudnia.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
stadion Wybrzeża Gdańsk Materiały prasowe / wybrzezegdansk.pl / Na zdjęciu: stadion Wybrzeża Gdańsk
Odwodnienie liniowe jest niezbędnym elementem infrastruktury stadionowej i ma pomóc w sprawnym rozgrywaniu meczów nawet wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie są idealne. Ogłoszenie na roboty budowlane ma za zadanie znalezienie podmiotu, który wykona odwodnienie liniowe o długości około 350 metrów bieżących.

Ponadto zlikwidowana ma zostać istniejąca kanalizacja deszczowa i wykonana nowa, wraz z czterema zbiornikami retencyjnymi o pojemności 10 metrów sześciennych. Wykonawca będzie też musiał wykonać roboty towarzyszące, w szczególności do odtworzenia nawierzchni boiska z trawy naturalnej oraz toru żużlowego. Wartość zamówienia wynosi dokładnie 1 006 348,58 złotych. Zgodnie z warunkami przetargu, 80 procent wagi przy postępowaniu będzie miała cena, a 20 procent termin gwarancji.

Odwodnienie liniowe, to nie jedyna inwestycja w gdański tor jaka ma mieć miejsce w najbliższym czasie. Do prawidłowego funkcjonowania odwodnienia liniowego i plandeki, która będzie obowiązkowa od 2025 roku niezbędne jest odpowiednie nachylenie toru. Zalecenia wynoszą 3 proc. na prostych i 6 proc. na łukach. Ten element prac na obiekcie wynajmowanym przez Energa Wybrzeże Gdańsk zostanie wykonany jednak najprawdopodobniej dopiero przed sezonem 2025.

Początkowy plan zakładał wykonanie tych prac łącznie, jednak dziś wiele wskazuje na to, że bezpieczniej rozłożyć prace na dwa lata. Powodem jest niepewność co do terminu zakończenia prac związanego z odwodnieniem. Dopiero po jego zakończeniu możliwe będzie określenie poziomu nawierzchni na zewnętrznej i tym samym wysokości band.

Czytaj także: 
Gwiazda z kontraktem na 2025 rok
Władze PZM wycofują się z kontrowersyjnego przepisu

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy to dobrze, że na każdym stadionie będzie musiało być odwodnienie liniowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×