Żużel. Byli pod wrażeniem młodego Polaka. Podpisali z nim kontrakt

Kacper Pludra w przyszłym roku zadebiutuje w gronie seniorów, a nowe wyzwania przyniesie mu również jazda w Szwecji. Polak awansował sportowo, bo z Allsvenskan League przenosi się do Bauhaus-Ligan.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kacper Pludra WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Kacper Pludra
Kacper Pludra już jakiś czas temu w rozmowie z WP SportoweFakty mówił, że zamierza mocno popracować nad znalezieniem zagranicznych klubów, co pozwoliłoby mu utrzymać regularność startów, kiedy z kalendarza wypadnie mu spora liczba młodzieżowych imprez.

I to mu się udało. Szansę młodemu Polakowi da szwedzki klub Rospiggarna Hallstavik. W ubiegłym roku sztab szkoleniowy postawił na Wiktora Przyjemskiego i nie żałował. Teraz działacze wierzą, że podobnym torem podąży Pludra.

- Widziałem Kacpra, kiedy występował w Allsvenskan League i byłem pod ogromnym wrażeniem. To młody zawodnik, który ma świetny styl i co najważniejsze, to chce się rozwijać - powiedział menadżer zespołu Peter Jansson, którego cytują klubowe media.

Kacper Pludra w barwach Gislaved Speedway w minionym sezonie wykręcił 74 punkty w 38 wyścigach, co pozwoliło mu zająć 17. miejsce w ligowych statystykach Allsvenskan League ze średnią 1,947.

Wcześniej umowy z Rospiggarną podpisali m.in. Antonio Lindbaeck, Kai Huckenbeck oraz Oskar Polis i Wiktor Przyjemski.

Czytaj także:
1. Postanowił trzymać się z daleka od polskiej ligi. Ma konkretny powód
2. Chce skorzystać z tego polskiego przepisu, by się rozwijać

ZOBACZ WIDEO: Nowy przewodniczący GKSŻ. Krzysztof Cegielski wielokrotnie ścierał się z Ireneuszem Igielskim


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×