Żużel. Woźniak będzie liderem ebut.pl Stali i utrzyma się w Grand Prix? Legenda nie ma wątpliwości

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

- Jazda w IMŚ powinna zadziałać na niego motywująco, a nie przysporzyć problemów. Sezon zaczyna wprawdzie od urazu, jednak myślę, że już na inaugurację może zdobyć 10 punktów - mówi były legendarny zawodnik Bogusław Nowak.

Szymon Woźniak rozkwita i trudno tego nie dostrzec. Miniony sezon był przełomowy dla wychowanka Polonii Bydgoszcz. Okazał się piętnastym najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. W dodatku awansował do cyklu Grand Prix. Jego notowania ponownie wzrosły. Ściganie rozpoczął jednak pechowo.

Choć najpierw zabłysnął w Kryterium Asów, później doznał kontuzji palca. Przez nią gorzowscy fani drżą o jego dyspozycję przed niedzielną potyczką z KS Apatorem Toruń. Obaw nie kryje także legenda Stali, Bogusław Nowak.

- Tego typu uraz zawsze może wpłynąć na dyspozycję. Mam nadzieję, że Szymon nie będzie odczuwał dyskomfortu. Musi pewnie trzymać kierownicę. Jeśli będzie bolała go ręka, to najpewniej odbije się na formie. Z drugiej strony pocieszam się tym, że od chwili kontuzji minęło już sporo czasu i może sytuacja została opanowana. Z urazem czy bez, uważam, że Woźniak zdobędzie w tym spotkaniu dziesięć punktów. Mówimy o zawodniku wysokiej klasy - mówi legendarny zawodnik Bogusław Nowak w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?

Jazda w cyklu Grand Prix bywa niewdzięczna. Niektórym żużlowcom trudno skupić się na rywalizacji na dwa fronty, choćby ze względu na pojawiające się dodatkowe problemy sprzętowe.

- Oczywiście istnieją żużlowcy, którym łączenie tych dwóch rzeczy nie wychodzi. Na przykład Fredrik Lindgren błyszczy w mistrzostwach świata, a w lidze bywa z tym różnie. O Woźniaka jestem natomiast względnie spokojny. Może rywalizować z każdym, może oprócz Bartka Zmarzlika. Jest bardzo inteligentnym zawodnikiem. Uważam, że nie tylko utrzyma się w cyklu, ale również będzie znakomicie prezentował się w lidze - przyznaje nasz rozmówca.

W minionym sezonie gorzowianie pożegnali się z play-offami już w ćwierćfinale. Wówczas musieli uznać wyższość Tauron Włókniarza Częstochowa. W dużej mierze przeszkodziły im kontuzje. Nowak widzi szanse na poprawę rezultatu sprzed roku.

- Stawiam, że Stal zakończy rozgrywki na podium. Trudno powiedzieć, na którym miejscu. Skład jest bardzo silny. Poza Szymonem, na wysokie zdobycze stać także Andersa Thomsena i Martina Vaculika. Pozostali zawodnicy też wiedzą wiele o swojej profesji. Kończąc wątek Szymona, wydaje mi się, że będzie najskuteczniejszym zawodnikiem Stali. Tuż za nim widzę Vaculika i Thomsena. Zobaczymy, czy moje rokowania się sprawdzą - podsumowuje Bogusław Nowak.

Ebut.pl Stal Gorzów podejmie KS Apator Toruń w niedzielę 14 kwietnia. Mecz rozpocznie się o 19:15. Relacja LIVE w serwisie WP SportoweFakty.

Bogumił Burczyk, dziennikarz WP SportoweFakty

Zobacz także: - "Jeździ cały zespół". Wskazuje swojego faworyta w hicie kolejki - Przepowiada GKM-owi pewne utrzymanie. "Po sparingach niektórzy wyciągają pochopne wnioski"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty