Żużel. Rewelacja ligi z kolejną wygraną. Ojcami sukcesu duet Lebiediew - Jakobsen

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Andrzej Lebiediew
WP SportoweFakty / Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Andrzej Lebiediew
zdjęcie autora artykułu

Piąte zwycięstwo w tegorocznej SpeedwayLigaen odniósł w środę Team Fjelsted. Rewelacja duńskich zmagań pokonała u siebie Region Varde Elitesport - 46:38. Sukces zapewnił im bardzo skuteczny duet Andrzej Lebiediew - Frederik Jakobsen.

Najsłabszy zespół poprzedniego sezonu SpeedwayLigaen jak na razie robi wiele, żeby od razu po rundzie zasadniczej zameldować się na jednym z dwóch pierwszych miejsc, co premiuje awansem do finału bez konieczności jazdy w półfinale. W środę odjechał szóste zawody w tym roku i po raz piąty ukończył je z tarczą. Choć wygrana z rywalem z Outrup łatwo nie przyszła.

Do dziewiątego wyścigu zmagania w Fjelsted były bardzo zacięte. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć nawet na cztery punkty. W końcu udało się to miejscowym po podwójnym triumfie w gonitwie dziesiątej, gdzie rywali niespodziewanie zaskoczyła para Benjamin Basso - Sam Jensen. Koledzy poszli za ciosem i w następnych dwóch uderzyli dwukrotnie po 4:2.

Wśród gospodarzy prym wiedli Frederik Jakobsen i Andrzej Lebiediew, którzy poprowadzili ich do cennego zwycięstwa. To ta dwójka stanęła na wysokości zadania w ostatnim wyścigu, przed którym jeszcze - za sprawą manewrów taktycznych - Region Varde zbliżyło się na cztery punkty. Emocje zapewnili Tim Soerensen i Adam Ellis, lecz w chwili próby nie sprostali oni wspomnianemu Duńczykowi i Łotyszowi.

Za sprawą zdobycia dwóch punktów Fjelsted objęło prowadzenie w tabeli ligi duńskiej, ale trzeba pamiętać, że mecz mniej ma za sobą Holsted Tigers, które w tym tygodniu pauzuje.

Wyniki (za: rs.dmusport.dk):

Team Fjelsted - 46 1. Andrzej Lebiediew - 13+1 (0,2,3,3,3,2*) 2. Frederik Jakobsen - 16+1 (3,1*,3,3,3,3) 3. Benjamin Basso - 7+1 (1*,1,0,3,1,1) 4. Peter Kildemand - 6 (3,0,1,1,1,0) 5. Sam Jensen - 4+1 (d,2,0,2*)

Region Varde Elitesport - 38 1. Tim Soerensen - 14+1 (1*,3,2,2,2,3,1) 2. Nicolai Klindt - 5+1 (2,0,1*,2,0) 3. Adam Ellis - 9+1 (3,0,3,0,1,2*,0) 4. Marko Lewiszyn - 5+1 (1,0,2*,2,0) 5. Nicolai Heiselberg - 5+1 (2,2,1*,0)

Bieg po biegu: 1. (57,5) Jakobsen, Klindt, Soerensen, Lebiediew - 3:3 - (3:3) 2. (58,9) Kildemand, Heiselberg, Lewiszyn, Jensen (d) - 3:3 - (6:6) 3. (58,2) Ellis, Lebiediew, Basso, Klindt - 3:3 - (9:9) 4. (59,3) Soerensen, Jensen, Jakobsen, Lewiszyn - 3:3 - (12:12) 5. (58,3) Lebiediew, Heiselberg, Klindt, Kildemand - 3:3 - (15:15) 6. (58,9) Jakobsen, Soerensen, Basso, Ellis - 4:2 - (19:17) 7. (59,9) Ellis, Lewiszyn, Kildemand, Basso - 1:5 - (20:22) 8. (58,8) Jakobsen, Klindt, Heiselberg, Jensen - 3:3 - (23:25) 9. (60,1) Lebiediew, Soerensen, Kildemand, Ellis - 4:2 - (27:27) 10. (58,4) Basso, Jensen, Ellis, Heiselberg - 5:1 - (32:28) 11. (59,7) Jakobsen, Lewiszyn, Kildemand, Klindt - 4:2 - (36:30) 12. (59,4) Lebiediew, Soerensen, Basso, Lewiszyn - 4:2 - (40:32) 13. (62,4) Soerensen, Ellis, Basso, Kildemand - 1:5 - (41:37) 14. (62,7) Lebiediew, Jakobsen, Soerensen, Ellis - 5:1 - (46:38)

Sędzia: Jack Rasmussen NCD: 57,5 sek. - uzyskał Frederik Jakobsen (Fjelsted) w biegu 1.

Tabela SpeedwayLigaen 2024:

#DrużynaMBonPktZRP+
1.Team Fjelsted6111501260
2.Holsted Tigers5111500233
3.Slangerup Speedway506302219
4.Esbjerg Vikings615204247
5.Region Varde Elitesport504203189
6.GSK Liga404202184
7.Soenderjylland Elite Speedway913108346

CZYTAJ WIĘCEJ: Czekał na to wiele lat. Lebiediew jak już wygrał, to ocierając się o perfekcję Deklasacja w Slangerup. Świetni Jepsen Jensen i Lyager, skuteczny był też Holder

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w teamie Maxa Fricke'a. Opowiedział o szczegółach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty