Żużel. Młodzi zawodnicy w Gorzowie. Debiut Jana Kvecha i to przeciwko Maciejowi Janowskiemu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jan Kvech
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jan Kvech
zdjęcie autora artykułu

To będzie wyjątkowo spokojny poniedziałek. W Wielkiej Brytanii pojadą tylko jeden mecz, a w nim wystartuje Maciej Janowski. Z kolei zdolna młodzież sprawdzi się w Gorzowie Wielkopolskim.

7. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi - Gorzów Wielkopolski, godz. 17:00

Rywalizacja w tych rozgrywkach wkracza w decydującą fazę, bo do rozegrania zostały trzy (wliczając ten turniej) rundy. Na prowadzeniu wychowanek Unii Leszno - Maksymilian Kostera, który ma 76 punktów i tym samym cztery oczka przewagi nad Karolem Szmydem z Motoru Lublin. Jest jeszcze grupa pościgowa w osobach Kewina Nycza (Gorzów - 62 punkty) i Filipa Bęczkowskiego (Gorzów - 61 punktów). Turniej w Gorzowie może zadecydować czy gorzowski duet zachowa jeszcze matematyczne szanse na zwycięstwo czy też będzie musiał skupić się na innych celach.

*** SGB Premiership Kings Lynn Stars vs. Oxford Spires, godz. 20:30

Spotkanie pod znakiem debiutu Jana Kvecha w brytyjskiej SGB Premiership. Czech zajął miejsce Michaela Palm Tofta, co wymusiło na promotorach konieczność zmian w składzie, wobec faktu, że uczestnik cyklu Grand Prix legitymuje się trzecią średnią. Do rezerwy przeniesiono Patryka Wojdyło, w czym King's Lynn Stars upatruje swojej przewagi, bo ten na własnym torze jest groźnym konkurentem dla przyjezdnych. Oxford przyjeżdża w dużo lepszej sytuacji w tabeli. Zespół z Maciejem Janowskim na czele ma 13 punktów i wierzy, że w poniedziałek dopisze kolejne dwa, co pozwoli im dalej myśleć o fazie play-off. King's Lynn Stars ma do tej pory... jedno oczko.

King's Lynn: 1. Richard Lawson, 2. Niels K. Iversen, 3. Jan Kvech, 4. Nicolai Klindt, 5. Benjamin Basso, 6. Patryk Wojdyło, 7. Anders Rowe

Oxford: 1. Rohan Tungate, 2. Charles Wright, 3. Lewiss Kerr, 4. Maciej Janowski, 5. Chris Harris, 6. Erik Riss, 7. Ashton Boughen

Czytaj także: - Z Cowry do najlepszej ligi świata - Transfer Cellfast Wilków nie był wcale taki oczywisty

ZOBACZ WIDEO: Nie tylko Unia Leszno. Było więcej chętnych na Bena Cooka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty