Żużel. Taka jazda nie przystoi trzykrotnemu IMŚ. Trzy świadectwa z paskiem dla żużlowców Orła

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicki Pedersen
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Nicki Pedersen
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu 8. rundy Metalkas 2. Ekstraligi, w którym H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zmierzył się na własnym torze z Texom Stalą Rzeszów.

Noty dla zawodników H.Skrzydlewska Orzeł Łódź:

Luke Becker 5. Amerykanin od początku spotkania imponował prędkością. Dopiero w ostatnim wyścigu stracił punkty na rzecz Jacoba Thorssella.

Daniel Kaczmarek 5. Jeszcze niedawno musiał drżeć o skład, a teraz jest pewniakiem w kadrze Macieja Jądera i odpłaca się dobrymi zdobyczami. Jedenaście punktów z trzema bonusami, to najlepszy jego występ w tym sezonie, a plecy rywala oglądał dopiero na koniec, kiedy przegrał ze swoim krajanem Marcinem Nowakiem.

Tomasz Gapiński 2. Zaczął bardzo pechowo, bo dał się sprowokować Pedersenowi i wjechał w taśmę. W kolejnych trzech startach z pięcioma oczkami, ale bez szału, bo wygrywał z trzema juniorami - Jakubem Pocztą, Wiktorem Rafalskim i Jesperem Knudsenem (Duńczyk jest zawodnikiem formacji U24, ale ma 19 lat - dop. red.), a jedynym seniorem, którego przywiózł doświadczony żużlowiec za swoimi plecami był Krystian Pieszczek. No miewał lepsze występy Gapiński i na tle mocnych kolegów dziś się wyróżnił, ale nie tak, jakby tego oczekiwano.

ZOBACZ WIDEO: Ostre opinie Mirosława Jabłońskiego. Były szef o jego zachowaniu

Benjamin Basso 4. Rozpoczął od trzeciego miejsca i to tylko go podrażniło, bo kilka minut później niczym pociąg przemknął obok wolnego Pedersena. W kolejnych wyścigach był w stanie też zatrzymać lidera Stali - Jacoba Thorssella, choć w końcówce znów spuścił z tonu. Mimo wszystko może być zadowolony, bo na pewno zaimponował tym występem.

Oliver Berntzon 5. Wydawało się, że Szwed strzeli komplet na tle Texom Stali, ale po czterech zwycięstwach, w tym dwóch nad Jacobem Thorssellem - w trzeciej konfrontacji dwóch reprezentantów kraju Trzech Koron górą był ten, który zdobywa punkty dla Stali. Dla Berntzona był to jednak kolejny bardzo dobry mecz z dwucyfrowym rezultatem.

Bartosz Nowak 4. Jeszcze niedawno nie łapał się do składu - ani w Bydgoszczy, ani w Łodzi. Dostawał jednak swoją szansę i udowadniał, że stać go na wiele, a dziś ręce same składały się do oklasków, kiedy znalazł się przed Pedersenem i przez cztery okrążenia odpierał jego ataki. Śmiał się po meczu, że modlił się o to, aby jak najszybciej ujrzeć szachownicę oznaczającą metę.

Mateusz Bartkowiak 3. Swoje zrobił, ale zbytnio się nie wyróżnił. Wskoczył nagle za Gapińskiego i trochę postraszył Nowaka w pierwszym biegu, później wygrana w młodzieżowym wyścigu i druga część meczu z jednym oczkiem.

Noty dla zawodników Texom Stal Rzeszów:

Marcin Nowak 3. Był jedną z jaśniejszych postaci w Stali, ale sam ma większe ambicje. Druga sprawa, że on akurat łódzką Moto Arenę miał okazję poznać, więc koledzy mogli się do niego zwrócić o pomoc w doborze ustawień. Trudno jednak doradzać, kiedy samemu ma się problem ze znalezieniem optymalnej prędkości.

Mateusz Świdnicki bez oceny. Wyjechał raz i chyba też go to zaskoczyło. Ruszył spod taśmy, dojechał do mety daleko za wszystkimi i to było na tyle z tego występu.

Nicki Pedersen 1. Pięć punktów na koncie człowieka, który ma w CV trzy złote medale indywidualnych mistrzostw świata to nie jest wynik godny pochwały. Nic dziwnego, że rozczarowany był też Paweł Piskorz, który nie desygnował go do piętnastego wyścigu. Duńczyk był tym faktem rozżalony, ale jak wytłumaczył menedżer - nie zasługiwał na to.

Krystian Pieszczek 1. Trzy starty i dwa punkty, a jedynym pokonanym rywalem był junior. Dobrze wychodził ze startów, ale znów wszystko tracił na wyjściu z pierwszego wirażu. Niedawno to samo przeżywał w meczu w Bydgoszczy. Czeka go wiele pracy, aby prędkość w motocyklach była nieco dłużej niż 100 metrów.

Jacob Thorssell 3. Mocno sinusoidalny występ Thorssella, który wydawało się, że ma dobrą prędkość, ale nie mógł znaleźć sposobu na to, by wygrać wyścig. Ta sztuka powiodła mu się dopiero w ostatnim starcie, kiedy to zatrzymał rozpędzonego w drodze po komplet Berntzona.

Wiktor Rafalski 1. Co tu dużo oceniać przy wyniku D,0,0...

Jakub Poczta 1. Oczekiwania wobec ostrowianina były znacznie większe niż jeden punkt na klubowym partnerze w biegu młodzieżowym.

Jesper Knudsen 1. Z Duńczykiem w Rzeszowie wiążą przyszłość, a świadczyć o tym może pięcioletni kontrakt. Jednak takimi występami jak ten, w którym wygrywa tylko z Bartkowiakiem, a dostaje aż pięć szans na pewno nie wróży dobrze.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także: - To może być jeden z hitów transferowychPolski klub będzie zmuszony przenieść się do innego miasta!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty