WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

RK IMŚ w Terenzano: Zwycięstwo Steada, awans Zengoty

Simon Stead wygrał w sobotę we włoskim Terenzano Rundę Kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata. Awans do półfinałów wywalczył jedyny Polak w tych zawodach - Grzegorz Zengota, który z 10 punktami zajął siódme miejsce.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Dalej awansowało dziewięciu najlepszych zawodników.

Wyniki:
1. Simon Stead (Wielka Brytania) - 12 (2,3,1,3,3)
2. Martin Smolinski (Niemcy) - 11+3 (2,3,2,2,2)
3. Rory Schlein (Australia) - 11+2 (3,1,3,3,1)
4. Cory Gathercole (Australia) - 11+1 (3,0,3,2,3)
5. Christian Hefenbrock (Niemcy) - 11+0 (3,2,1,2,3)
6. Lee Richardson (Wielka Brytania) - 10 (3,3,2,0,2)
7. Grzegorz Zengota (Polska) - 10 (1,2,3,3,1)
8. Guglielmo Franchetti (Włochy) - 9 (1,0,2,3,3)
9. Martin Vaculik (Słowacja) - 8 (2,3,3,0,ns)
------------------
10. Emiliano Sanchez (Argentyna) - 8 (2,2,1,1,2)
11. Marco Gregnanin (Włochy) - 6 (1,2,2,1,0)
12. Nicolas Covatti (Argentyna) - 5 (0,1,0,2,2)
13. Theo di Palma (Francja) - 3 (1,1,0,1,0)
14. Mattia Cavicchioli (Włochy) - 3 (0,1,1,1,-)
15. Lucas Allende (Argentyna) - 1 (0,0,0,0,1)
16. Jonatan Seren (Włochy) - 1 (0,1)
17. Andrea Baroni (Włochy) - 0 (0,0)
18. Manuel Hauzinger (Austria) - 0 (0,w,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Hefenbrock, Sanchez, di Palma, Cavicchioli
2. Gathercole, Smolinski, Gregnanin, Covatti
3. Richardson, Stead, Franchetti, Hauzinger
4. Schlein, Vaculik, Zengota, Allende
5. Stead, Hefenbrock, Schlein, Gathercole
6. Vaculik, Sanchez, Covatti, Hauzinger (w)
7. Richardson, Gregnanin, di Palma, Allende
8. Smolinski, Zengota, Cavicchioli, Franchetti
9. Zengota, Richardson, Hefenbrock, Covatti
10. Gathercole, Franchetti, Sanchez, Allende
11. Vaculik, Smolinski, Stead, di Palma
12. Schlein, Gregnanin, Cavicchioli, Baroni
13. Franchetti, Hefenbrock, Gregnanin, Vaculik
14. Schlein, Smolinski, Sanchez, Richardson
15. Zengota, Gathercole, di Palma, Seren
16. Stead, Covatti, Cavicchioli, Allende
17. Hefenbrock, Smolinski, Allende, Baroni
18. Stead, Sanchez, Zengota, Gregnanin
19. Franchetti, Covatti, Schlein, di Palma
20. Gathercole, Richardson, Seren, Vaculik (ns)

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
21. Smolinski, Schlein, Gathercole, Hefenbrock

Terminarz eliminacji do GP 2011:
12.06 - RK w Fjelsted (Dania)
12.06 - RK w Terenzano (Włochy)
12.06 - RK w Miszkolcu (Węgry)
12.06 - RK w Bałakowie (Rosja)
12.06 - RK w Gorican (Chorwacja)
3.07 - Półfinał w Ostrowie (Polska)
3.07 - Półfinał w Lonigo (Włochy)
3.07 - Półfinał w Togliatti (Rosja)
21.08 - Finał GP Challenge w Vojens

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
smolinski-speedway.de

Komentarze (20):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • PIŁAAAAAAAAA 0
    Brawo Poloniści. NaszaSzkoła JAzdy, U nas odrodzeni Oby Tak dalej!!! TYlko Pilska Polonia!!!!PIŁA!!!!!!!!!!!!
    Odpowiedz Zgłoś
  • Gmerini 0
    Dlaczego nie było barażu o 9miejsce?!
    Odpowiedz Zgłoś
  • do Steleczka 0
    może i następca w Gorzowie Golloba się pojawi ... tyle że ,Władek wykupi go z innej mieściny :P
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×