KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rafał Malczewski: Treningi były całkiem inne niż w poprzednich latach

Rafał Malczewski był jednym z zawodników częstochowskiego Włókniarza, który przed sezonem trenował pod okiem Józefa Kafla. Jeździec Lwów przyznaje, że jest dobrze przygotowany do startów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Młodzi żużlowcy Włókniarza Częstochowa już w grudniu rozpoczęli przygotowania do sezonu. Oprócz zajęć na sali gimnastycznej i siłowni, młode Lwy trenowały m.in. na basenie i lodowisku. Jednym z zawodników, który brał udział w tych zajęciach był Rafał Malczewski. 20-latek przyznaje, że jest gotowy do jazdy na motocyklu. - Czuję, że jestem kondycyjnie dobrze przygotowany do sezonu. W tym roku trenerzy bardziej kładą nacisk na treningi kondycyjne, ale zajęć na siłowni też nie brakuje. Treningi były całkiem inne niż w poprzednich latach. Obecnie prowadzi je Andrzej Puczyński, który kontynuuje pracę trenera Józefa Kafla i pracujemy cały czas na takich samych obrotach - powiedział wychowanek częstochowskiego Włókniarza.

W poprzednich latach zajęcia z juniorami Włókniarza prowadził Piotr Ruszel. W tym roku młodzi z Częstochowy trenują wraz z byłymi żużlowcami. Najpierw zajęcia prowadził Józef Kafel, a po nieprzedłużeniu z nim umowy nad przygotowaniami czuwa Andrzej Puczyński. W związku z tym młodzi zawodnicy mogą liczyć na podpowiedzi byłych żużlowców, którzy na swoim przykładzie doskonale wiedzą na co kłaść nacisk. - Różnica między podejściem do treningów jest widoczna. Przecież trener Kafel też podczas swojej kariery chodził na treningi ogólnorozwojowe i wie co jest najlepsze dla żużlowca podczas przerwy zimowej - przyznał Malczewski.
Rafał Malczewski wierzy, że będzie skutecznie punktował w PLŻ Rafał Malczewski wierzy, że będzie skutecznie punktował w PLŻ
Formacja juniorska częstochowskiego Włókniarza w nadchodzącym sezonie będzie niezwykle mocna. W ostatnich dniach umowy ze spółką CKM Włókniarz S.A. podpisali Artur Czaja i Hubert Łęgowik. Ważny kontrakt z Włókniarzem ma również Maksym Drabik. Do tego grona najprawdopodobniej dołączy Rafał Malczewski- Ostatnio byłem na rozmowach w klubie i przedstawiłem warunki. Zobaczymy co będzie dalej. W poniedziałek mamy się kontaktować odnośnie tych warunków - powiedział "Komar".

W zeszłym roku Rafał Malczewski startował jako gość w II-ligowym Kolejarzu Opole. Przed nadchodzącym sezonem wychowanek Włókniarza związał się podobną umową z PGE Marmą Rzeszów. W spadkowiczu z Enea Ekstraligi "Komar" będzie mógł liczyć na częstsze starty. By doszło do realizacji umowy, Malczewski musi podpisać umowę z ekstraligowym klubem. Sam zawodnik nie obawia się startów w Polskiej Lidze Żużlowej. - Trzeba próbować. Kto nie spróbuje, ten nie będzie wiedział. Jestem o sezon bardziej doświadczony i myślę, że podołam temu wyzwaniu. Wiadomo, że nie będzie łatwo, ale będę robić wszystko co w mojej mocy - stwierdził Malczewski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12)
 • Rafi CKMW Zgłoś komentarz
  Moim zdaniem Leszno ma najlepsza juniorke,nastepnie My i Torun.Czwarte Gorzow,pozniej kolejno,Zielona Gora ,Gdansk, Tarnow ,Wroclaw.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   powodzenia na torze
   • skorupa Zgłoś komentarz
    Kafla znów zwolnili ?
    • CzenstochoviA Zgłoś komentarz
     [quote]Formacja juniorska częstochowskiego Włókniarza w nadchodzącym sezonie będzie niezwykle mocna.[/quote] Nie wydaje mi się. Czaja, owszem, zrobi swoje, gdyż jest bardzo ambitnym i
     Czytaj całość
     solidnym juniorem, poważnie podchodzącym do swojej kariery. Ale pozostali z wymienionych zawodników to już inna bajka. Łęgowik jest co najwyżej średni i z tego powodu wątpię w możliwość wyraźnej poprawy jego wyników. Drabik jest jeszcze za młody na osiąganie świetnych rezultatów. Być może wystąpi w kilku meczach w tym sezonie, ale furory niemal na pewno nie zrobi. On raczej rozbłyśnie dopiero za 2-3 lata. Malczewski podobnie jak Hubert - pozostanie na zbliżonym do dotychczasowego poziomie. Można do tego dopisać jeszcze Polisa. Juniorka Włókniarza jest dobra, ale nie na jakimś niewyobrażalnie wysokim poziomie. Chyba że Łęgi, Torres i Komar bardzo mocno odczują pozytywny wpływ przygotowań do startów, dzięki czemu będą punktować jak nigdy dotąd. Czegoś takiego to bym chciał. :)
     • SLAWOMIR1976 Zgłoś komentarz
      Komar mniej udzielaj sie na sektorze 20a trenuj to moze cos osiagniesz.Masz kogo podpatrywac .Twoje miejsce jest w parkingu a nie na trybunach.
      • ckm1 Zgłoś komentarz
       Piotr Ruszel daje ostry wycisk wiem z własnego doświadczenia.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×