KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Stadion w Ostrowie dla wszystkich oprócz… Ostrowa

W związku z problemami finansowymi Ostrovii i przepisami Regulaminu licencyjnego pojawiły się wątpliwości, czy Sparta Wrocław będzie mogła korzystać z ostrowskiego obiektu.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Jednym z wymogów licencyjnych, jakie muszą spełnić polskie kluby żużlowe jest posiadanie odpowiedniego obiektu. Ze względu na trwający remont stadionu we Wrocławiu, Betard Sparta stanęła przed koniecznością znalezienia obiektu, na którym w sezonie 2016 będzie rozgrywała mecze w charakterze gospodarza. Jedną z opcji jest stadion w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z tym pojawiły się pytania kibiców, czy wrocławski klub może rozgrywać mecze na tym obiekcie. Wszystko w związku z jednym z wymogów licencyjnych (kryterium prawne P 7), który brzmi:

"Stadion żużlowy zgłoszony przez Wnioskodawcę we wniosku licencyjnym jako pozostający w jego dyspozycji, nie pozostawał w poprzednim Sezonie Licencyjnym w dyspozycji innego Klubu ("Inny Klub"), który nie wystąpił o przyznanie Licencji na kolejny Strona 2z 5Sezon Licencyjny, utracił ją albo uzyskał decyzję odmowną, a posiada zadłużenie wobec:
1. zawodników krajowych i zagranicznych
2. innych Klubów żużlowych
3. FIM i FIM Europe oraz kontraktowych promotorów FIM i FIM Europe
4. PZM
5. EŻ
6. osób urzędowych"

Jak wiadomo klub z Ostrowa posiada zadłużenie i nie zamierza przystępować do rozgrywek. Czy zatem Sparta będzie mogła startować w grodzie nad Ołobokiem? - Nie ma obowiązku wskazywania obiektu ze swojego miasta. Ważne, żeby spełniał on wszystkie kryteria. W tym przypadku nie mamy do czynienia z nowym podmiotem i może on bez przeszkód korzystać z takiego stadionu. Ten przepis dotyczy tylko nowych podmiotów zarejestrowanych w mieście, w którym wcześniej startował zadłużony klub - wyjaśnia Łukasz Szmit z GKSŻ.

Zatem zgodnie z przepisami, ŻKS Ostrovia ani żaden inny klub z Ostrowa nie będzie mógł w przyszłym sezonie startować w lidze i korzystać z ostrowskiego stadionu (chyba, że zadłużenie Ostrovii zostanie spłacone). Mogą to jednak zrobić podmioty, które otrzymają licencję na sezon 2016 i wskażą obiekt ostrowski, jako będący w ich władaniu.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (41)
Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×