KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piotr Pawlicki prosi o zrozumienie. "To nie jest nasza wina"

Bracia Pawliccy nie doszli do porozumienia z Fogo Unią Leszno i zmienią barwy klubowe. - Widzimy, co wypisuje się na nasz temat, ale trzeba pamiętać, że kij ma zawsze dwa końce - tłumaczy ojciec zawodników.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

WP SportoweFakty: Główny udziałowiec, Józef Dworakowski powiedział, że bracia opuszczają Unię z powodu wygórowanych żądań finansowych. Stwierdził: pycha i głód to źli doradcy. Jak pan może się do tego odnieść?

Piotr Pawlicki: Wszystkich, którzy pytają nas o tę sprawę odsyłamy do pisma, jakie podpisaliśmy z prezesem i dyrektorem klubu. Pana Dworakowskiego przy tym nie było i nie złożył żadnego podpisu. Główny udziałowiec uważa, że zadecydowała tutaj nasza pycha? Może tylko tak się umie wypowiedzieć. Jak wcześniej odchodzili Krzysiek Kasprzak, Rafał Dobrucki czy Jarek Hampel, to słyszeliśmy te same słowa. Zawsze pana Dworakowskiego szanowałem i przynajmniej mnie to, co powiedział zabolało. Nie chcę wypowiadać się o pieniądzach, ale jakichś kolosalnych kwot wcale nie chcieliśmy. Problem w tym, że Unia chciała zatrzymać tylko młodszego z braci, Piotrka. To o to tutaj chodziło.

Czy pan był obecny przy negocjacjach?

- Nie byłem na dwóch pierwszych spotkaniach, ale przyjechałem na to trzecie i liczyłem, że możemy się jeszcze porozumieć. Rozmawiałem z prezesem Rusieckim i tłumaczył mi jak trudno jest utrzymać dwóch takich seniorów jak moi synowie. Walczyliśmy jednak o to, by Przemek i Piotrek nie zostali rozdzieleni. Powiedziałem w klubie otwarcie: nie życzę sobie, by oni rozbijali mi synów. To ja stworzyłem ten team i jeśli mają już jeździć oddzielnie, to na naszych zasadach. Naprawdę nie mogliśmy zgodzić się na sytuację, w jakiej postawił nas klub.

Odczuwa pan żal, że synowie odchodzą z macierzystego klubu?

- Jak miałoby nam nie być żal? Gdyby nie było żal, to podziękowalibyśmy Unii już po pierwszym październikowym spotkaniu. Uważam, że nie tak (jak należy) ze strony zarządu zostaliśmy potraktowani. Z Emilem, Nickim czy Zengotą można było szybko podpisać kontrakty. A przecież to Piotrek z Tobiaszem Musielakiem wprowadzili Unię w 2014 roku do finałów. Poza tym gdzie byłaby Unia, gdyby nie świetna jazda mojego młodszego syna w tym sezonie w meczu z Toruniem. Złota by nie było. Kariera żużlowca nie trwa wiecznie i to co innego niż sprzedawanie części samochodowych czy maszyn. W sporcie trzeba wykorzystać swoje pięć minut i to źle, że chcę najlepiej dla naszych synów?

Dziwi pana to, że to Pedersen i Sajfutdinow zostali pierwsi zaproszeni na rozmowy po sezonie?

- To akurat nie, bo choćby przed rokiem czy dwoma to my byliśmy pierwsi na rozmowach. Kontrakty podpisaliśmy co prawda dopiero później, ale już wtedy zawarliśmy dżentelmeńską umowę i się z niej potem wywiązaliśmy. Co do tych zawodników, to Emil miał początkowo problemy, ale w drugiej części sezonu "chwycił" i spisywał się świetnie. Ale Nicki... to nie była żadna rewelacja i nie miał znakomitego sezonu. Mój syn, Piotrek był natomiast liderem tego zespołu. Dlaczego więc tak się to potoczyło? Ja, jako ojciec wiedziałem, że nie przez wszystkich tutaj był on lubiany. Może i można mu coś zarzucić, ale każdy ma swoje za uszami. Młodość ma swoje prawa i nikt nie jest święty.

Unia jasno postawiła sprawę? Nie chciała w ogóle rozmawiać o kontrakcie dla Przemka?

- Chcieli tylko młodszego z synów. Szkoda mi starszego z nich. Proszę zauważyć, że Przemek w końcu przejechał cały sezon bez żadnej kontuzji. Nic go nie hamowało i jestem przekonany, że w przyszłym roku wejdzie na swój właściwy tor. To bardzo ambitny chłopak i wiem, że nie zamierza wozić tyłów. Poszedłem na to ostatnie spotkanie z klubem, bo po pierwsze, wiedziałem, że będzie ono ostatnie, a po drugie: chciałem powiedzieć parę słów władzom Unii. Myślałem prawdę mówiąc, że uda nam się jeszcze porozumieć. Boli mnie, że tak to się zakończyło. Jeszcze jak synowie byli mali, uczyłem ich wzajemnego szacunku, by jeden drugiemu pomagał nie tylko w parkingu, ale na torze. Teraz, gdy nie z własnej woli będą prawdopodobnie rozdzieleni, pojawi się trochę problemów. Nie nas pierwszych i nie ostatnich spotyka jednak taki los. Jak stwierdził sam prezes, trzeba patrzeć do przodu i tak też zrobimy.

To już przesądzone, że bracia trafią do dwóch różnych klubów?

- Wiem o czym się pisze w mediach i jakie chodzą plotki, ale dopiero będziemy o klubach rozmawiać. Jak to się zakończy, w najbliższym czasie zobaczymy.

Czekamy zatem na doniesienia kontraktowe z państwa strony.

- Na zakończenie chciałem podziękować wszystkim ludziom, którzy podczas jazdy synów w Lesznie byli z nami. Samej Unii życzymy powodzenia i walki o mistrzostwo. Kibiców proszę tylko o większą rozwagę. Widzimy, co wypisuje się na nasz temat w mediach, ale trzeba pamiętać, że kij ma zawsze dwa końce. Ustaliliśmy z klubem, nie będziemy wypowiadać się o finansach i tę sprawę zostawiamy. Zresztą to nie pieniądze zaważyły na tym, że Leszno opuszczamy. To nie tak, że to my jesteśmy winni tego, co się stało.

Rozmawiał Michał Wachowski

Czy Piotr Pawlicki podjął dobrą decyzję, nie zgadzając się, by tylko młodszy syn został w Lesznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (357)
 • yes Zgłoś komentarz
  Tu nie ms winy. Chcieli odejść i odeszli. Z niewolnika nie ma pracownika, z dwóch tym bardziej.
  • uniatomy Zgłoś komentarz
   chcieli byc Bykami zostali prostakami!!! LIGHT ADAMS NA FB ich wyśmiał ! Wzorowali sie na nim! pieniadze to nie wszystko tym bardziej ze wiecej nigdzie nie dostaną!!! i na czas nie zapłacą!
   Czytaj całość
   dzis wróciłem z rynku z CAMP15 UL I nikt za nimi nie płacze i pewnie teraz przez łzy żałują co stracili fani dopisali Nicki i Emil zachwyceni zapraszam na selfe FB !!!
   • ARAMIS Zgłoś komentarz
    To już przesądzone, że bracia trafią do dwóch różnych klubów? - Wiem o czym się pisze w mediach i jakie chodzą plotki, ale dopiero będziemy o klubach rozmawiać. Jak to się
    Czytaj całość
    zakończy, w najbliższym czasie zobaczymy. Co za obłuda starego
    • KaśkaM Zgłoś komentarz
     Przygotowania do nowego sezonu trwają w najlepsze :) żużel jest moją pasją. Na przykład gram w świetnego managera Speedway Club Manager SCM :) Polecam wszystkim :)
     • Norbert Dyba Zgłoś komentarz
      KS Toruń dotąd nie rozmawiał z Pawlickim, ale ponad miesiąc temu do klubu trafiła oferta za pakiet braci. Działacze mówią nam, że było grubo i niektórym buty z wrażenia spadły.
      Czytaj całość
      Teraz Toruń mówi jasno, że w razie czego może dać 150 tysięcy za podpis i 4000 za punkt.
      • Oyayebye Zgłoś komentarz
       Pazerność tatusia darmozjada-nieroba sięgnęła chyba zenitu. Synusiów najpierw trzeba nauczyć dobrze jeździć, żeby krzyczeć sobie za nich sumki.
       • FeRrArI Zgłoś komentarz
        SZKODA
        • teknokiller Zgłoś komentarz
         Panie Piotrze wybaczamy i w Lubuskie zapraszamy!!!!
         • marow77 Zgłoś komentarz
          Taaaaa!!!! Pawliccy nie zastapieni i to TYLKO dzieki nim byki maja Majstra!! Przestan Pan pie.....c bo na torsie czlowieka nosi!!! Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze i .
          • CeZaR30 Zgłoś komentarz
           dopuki bedzie pan J.w społce zawsze nie wygodni beda usowani bo trzeba swoja kiesz...............................
           • Pan Jot Zgłoś komentarz
            Kij ma zawsze dwa końce, a proca ma trzy.
            • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
             Można teraz się domyśleć jaki prezes jest,Potrafi oczernić zawodnika .Po wypowiedzi ojca zawodników,
             • Papcio Zgłoś komentarz
              Bracia sobie Unią gęby wycierali a teraz się wypieli (te rozmowy w odcinkach to farsa)za garstkę srebrników więcej...-niby ich sprawa,ale kibic pamięta...........
              Zobacz więcej komentarzy (123)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×