Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Budowanie ducha drużyny w Ekantor.pl Falubazie. Brązowi medaliści pojadą na obóz

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra już myśli o sezonie 2017. Prezes klubu na początku grudnia spotka się z trenerem Markiem Cieślakiem. - Pewne pomysły trzeba przedyskutować - mówił na antenie Radia Zachód Zdzisław Tymczyszyn.
Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Jason Doyle (w kasku białym) Newspix / Łukasz Trzeszczkowski / Jason Doyle (w kasku białym)

W piątek 25 listopada Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra oficjalnie podsumował sezon 2016 na Zamku Joannitów w Łagowie. Tym samym działacze mogą się skupić na przygotowaniu do kolejnego roku. Jedną z ważniejszych kwestii są finanse. Klub rozliczył się z zawodnikami, choć współwłaściciele klubu musieli dołożyć pieniądze na koniec sezonu.

Płynność finansową zapewniają sponsorzy, dlatego prezes trzeciego zespołu PGE Ekstraligi ma nadzieję, że w przyszłym roku również nie zawiodą. - Musimy myśleć o przychodach. Nie jest to jednak proste zadanie. Wszyscy mają poczucie, że w tym składzie Falubaz ma coś do udowodnienia. Nie spotkałem nikogo, kto uważałby, że skład jest zły. Wiadomo, że Patryk awansował do Grand Prix, Jason znalazł się na koniec sezonu w pewnym miejscu i to ma swoje konsekwencje w budżecie. Mam nadzieję, że kibice i sponsorzy będą nas wspierać - przyznał w rozmowie z Radiem Zachód Zdzisław Tymczyszyn.

Jak podkreśla prezes zielonogórzan, ma swoje przemyślenia i pomysły, które dotyczą szkółki żużlowej i wsparcia juniorów. - Chcemy wzmocnić szkolenie swoich zawodników, jednak z naborem do szkółki jest średnio. Mam pomysły, ale nie rozmawiałem jeszcze o tym z Markiem Cieślakiem. Umówiliśmy się na spotkanie na początku grudnia. Wiadomo, że wrogiem dobrego jest lepsze, ale pewne pomysły trzeba przedyskutować. Marek mieszka w Częstochowie i często po meczach pokonuje ten dystans z Zielonej Góry zmęczony. Ma też swoje sprawy rodzinne, chorą mamę. Nieraz go próbuję zatrzymać, by po meczu o 22 nie wracał do Częstochowy, ale Marek jak to Marek posłucha, pokiwa głową i swoje zrobi - tłumaczy.

Jednym z istotnych aspektów przygotowania żużlowców do rozgrywek w kolejnym roku będzie tygodniowy obóz, który ma mieć miejsce w drugiej połowie lutego. Zdzisław Tymczyszyn wiąże z nim duże nadzieje. - Będzie czas, by różne sprawy omówić. Jason, mimo że na nartach nie jeździ, też zadeklarował, że będzie. Bardzo zależy mi na takim obozie, może nie tyle ze względów sportowych, ile głównie chodzi o budowanie ducha drużyny. By ci ludzie mogli się lepiej poznać, posiedzieli przy kawie, kolacji. Wiadomo, w sezonie wszyscy są zmęczeni, każdy się spieszy i nie ma czasu - mówi prezes.

ZOBACZ WIDEO Janusz Ślączka: Pierwszy krok to awans do play-offów. Finały to już inne mecze

Czy Ekantor.pl Falubaz awansuje do finału w sezonie 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zachód
Komentarze (4):
 • Jan Kowalski Zgłoś komentarz
  ŻEBY NIE BYŁO. W S T Y D Panie Dudek Pochodzę z Gorzowa, jednak lubię Zieloną (no prawie), a Dudka cenię z uwagi na talent, zabawny styl. mądre wypowiedzi, itp. Jednak w
  Czytaj całość
  sprawie dotacji to ogromne przegięcie. Powód jest prosty. Dudek dzięki talentowi osiągnąl wiecej niż przytłaczająca większosc mieszkańców ZG. Ma lepszy samochód, warunki materialne itp wszelkie atrybuty wygodnego życia. W tym mieści są z pewnością osoby które np. nie mają na czynsz bo mąz bije, pije, nie mają na leki , nie mają na jedzenie - szkoda wyliczać. Miasto jest zobowiązane im pomagać w pierwszej kolejności. To bezczelność i oderwanie od rzeczywistości, by prosić w tej sytuacji o kasę. To pozbawienie innych czegoś podstawowego by żyć. Panie Patryku powinien się Pan wsydzić. To ludzkie popełniać błędy - wiec mogl Pan z za szyb komfortowego życia tego nioe dostrzec, ale przedstawiam Panu konkretne argumenty by to zrozumieć. Powie Pan, że przecież się poświeca dal miasta i kibicow. Bez jaj robi to Pan dla kasy, popularnosci, przyjemności. Wiec proszę za to płacić, a nie pozbawiać innych możliwosci zaspokajanie zwyczajnych życiowych potrzeb. Może Pan nie wie że tacy ludzie są ? Co innego dotacje dla klubów (chociaż też mam pewne wątpliwości), lecz ma to szerszy wymiar spoleczny i kuleje z uwagi na sytuscję opisaną przez p.Drzymałę, gdy zostawił Groklin, kwesyia podatkówi biednego naszego Panstwa. Jesli weźmie Pan te pieniązki może pozwolą Panu być lepszym żużlowcem, ale będzie Pan dla mnie gorszym człowiekiem.
  • wielbiciel zielonki Zgłoś komentarz
   znów kasy zabrakło w falubazie...
   • KACPER.U.L Zgłoś komentarz
    Czyli szykuje się powtórka z chrztu tylko tym razem dla nowych.Było malowanie klat markerami więc spodziewajmy się kolejnego oryginalnego pomysłu integracyjnego.Oby produkcja Falubaz TV
    Czytaj całość
    omieszkała wrzucić do sieci co nie co bo brać przykład nakazali.
    • zulew Zgłoś komentarz
     Skoro wyjeżdżają na obóz, to całkiem poważnie myślą o utrzymaniu!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×