KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lokalni przedsiębiorcy inwestują w Włókniarz Częstochowa. "To właściwa droga"

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa - pod taką nazwą w tym sezonie rywalizował będzie beniaminek PGE Ekstraligi. Firmy te związane są z Częstochową, a władze klubu i miasta nie ukrywają radości z takiego stanu rzeczy.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Żużlowy Włókniarza WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Żużlowy Włókniarza

Włókniarz Częstochowa od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad pozyskiwaniem kolejnych sponsorów. Działacze zapowiadali, że jeszcze przed startem rozgrywek PGE Ekstraligi poinformują o podpisaniu umowy z nowym sponsorem tytularnym. Tak stało się w czwartek, kiedy to klub podpisał umowy z częstochowskim Vitroszlifem i należącą do niego firmą CrossFit.

W przeszłości Vitroszlif wspierał już Włókniarz, ale nigdy wcześniej nie zaaganżował się w finansową pomoc tak, jak przed tym sezonem. - Dla nas to bardzo ważna chwila. Wracamy do PGE Ekstraligi, przed nami dużo pracy i cieszymy się z tego, że udało nam się pozyskać sponsora, który jest mocno związany z rynkiem częstochowskim. Warto zaznaczyć, że jest to firma, która niejednokrotnie wspierała Włókniarza i mocno angażowała się w klub. Jest to połączenie tradycji Vitroszlifu z dwoma sportami jakimi są żużel i crossfit - przyznał prezes Włókniarza, Michał Świącik.

Vitroszlif to firma produkująca między innymi okna drewniane, drzwi zewnętrzne, szyby zespolone czy lustra. Z kolei CrossFit Bastion Częstochowa to klub, który pomaga w realizacji marzeń i pragnień o sprawnym ciele i świetnej sylwetce. Jej właścicielem jest Vitroszlif. - Jest mi bardzo miło z powodu rozpoczęcia współpracy z Włókniarzem. Ci ludzie mają pasję i jest to dobre połączenie. Te dwa sporty łączy nie tylko pasja, ale też konkurencyjność i współzawodnictwo - powiedział współwłaściciel CrossFitu, Rafał Nowak. - Wszystko to dzięki namowie pani Elżbiety Kijeńskiej. Połączyliśmy siły. Nie jestem dobrym mówcą, lubię pracować, a nie mówić. Życzę wszystkiego najlepszego - krótko uciął właściciel Vitroszlifu, Eugeniusz Ziętal.

Na konferencji prasowej, podczas której przedstawiono nowych sponsorów tytularnych obecne były również władze miasta. Przypomnijmy, że magistrat wsparł częstochowski żużel kwotą 2,5 miliona złotych, co stanowi znaczną część budżetu klubu. - Bardzo się cieszę, że projekt pod tytułem "ekstraligowy żużel" dojrzewa w naszym mieście. Poznaliśmy głównych sponsorów klubu. Dziękujemy częstochowskim przedsiębiorcom za to, że chcą wspierać sport w tym mieście. Mam nadzieję, że z takim zapleczem i zaangażowaniem żużlowcy dostarczą wielu emocji naszym mieszkańcom i spełnią ich oczekiwania. To pozostaje już w rękach i silnikach zawodników - powiedział prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk.

Zarówno władze miasta, jak i Włókniarza nie ukrywały radości z tego, że to właśnie lokalne firmy zdecydowały się na bycie sponsorem tytularnym czterokrotnych mistrzów Polski. - Bardzo się cieszę, że przedsiębiorcy związani z Częstochową biorą w tym przedsięwzięciu udział. Uważam, że to jest właściwa droga. Miasto zawsze będzie wspierało sport, ale samo miasto nie da rady. W momencie, gdy jest wsparcie od przedsiębiorców, to jesteśmy na najlepszej drodze do sukcesów. Chciałbym zaapelować do wszystkich przedsiębiorców w mieście, by wspierali sport w Częstochowie - dodał wiceprezydent miasta, Jarosław Marszałek.

ZOBACZ WIDEO Marek Cieślak i Jarosław Hampel nie czytają wypowiedzi Roberta Dowhana. Tak jest lepiej


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->
Czy Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa utrzyma się w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (39)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×