Puchar Lyonsa: 11 punktów Jasona Crumpa. Jaimon Lidsey wycofał się po upadku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Jason Crump (z prawej) i Armando Castagna
WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Jason Crump (z prawej) i Armando Castagna

Jason Crump po raz kolejny udowodnił, że pewnych rzeczy się nie zapomina. W sobotę były trzykrotny indywidualny mistrz świata zdobył 11 punktów w Pucharze Jasona Lyonsa na torze w Mildurze. Zawody wygrał Jordan Stewart.

Mimo iż minęło już kilka lat od zakończenia profesjonalnej kariery Crumpa, to od czasu do czasu nadal wsiada on na motocykl i bierze udział w turniejach towarzyskich w ojczyźnie. Tak było i w sobotę w Mildurze. 43-latek mógł nawet zwyciężyć, ale po rundzie zasadniczej zrezygnował z dalszej rywalizacji.

Turniej wygrał Jordan Stewart. To 20-letni zawodnik, który przez cały sezon startował na Wyspach Brytyjskich, w drugiej klasie rozgrywkowej (Championship). W finale drugie miejsce zajął były zawodnik m.in. Falubazu - Justin Sedgmen, a trzecie 17-letni Brytyjczyk Tom Brennan.

Turniej pechowo zakończył się dla Jaimona Lidseya. Młody zawodnik Unii Leszno wygrał swój pierwszy wyścig, ale w kolejnym upadł i musiał wycofać się z zawodów. Na razie nie wiemy czy Australijczyk doznał jakiejś kontuzji.

Organizatorzy planowali start w turnieju jeszcze innych zawodników Unii - Dominika Kubery i Bartosza Smektały. Kilka tygodni temu Australijczycy chwalili się na swoich stronach, że Polacy przylecą na Antypody i wezmą udział w dwóch imprezach. Ostatecznie jednak do tego nie doszło.

Po dwudziestu wyścigach fazy zasadniczej rozegrano dwa finały - B i A. Dwaj najlepsi zawodnicy z finału B (Brennan i Wajtknecht) awansowali do decydującego biegu, w którym wystartowało pięciu żużlowców.

Wyniki: 1. Jordan Stewart (Australia) - 14 (3,3,2,3,3) + 1. msc. w finale A 2. Justin Sedgmen (Australia) - 14 (3,3,3,3,2) + 2. msc. w finale A 3. Tom Brennan (Wielka Brytania) - 10 (3,2,1,2,2) + 3. msc. w finale A  4. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania) - 10 (2,2,2,1,3) + 4. msc. w finale A 5. Josh Pickering (Australia) - 11 (2,d,3,3,3) + 5 msc. w finale A ----- 6. Josh Macdonald (Australia) - 8 (0,3,0,2,3) + 3. msc. w finale B 7. Cooper Riordan (Australia) - 7 (1,1,3,0,2) + 4. msc. w finale B ------ 8. Jason Crump (Australia) - 11 (1,3,3,2,2) 9. Dakota Ballantyne (Australia) - 6 (0,1,2,3,0) 10. Kyle Bickley (Wielka Brytania) - 6 (2,u,2,1,1) 11. Rob Medson (Australia) - 6 (1,2,1,1,1) 12. Mathias Nielsen (Dania) - 5 (2,2,0,1,0) 13. Zaine Kennedy (Australia) - 4 (1,0,1,2,0) 14. Jaimon Lidsey (Australia) - 3 (3,u,-,-,-) 15. Matt Pickering( Australia) - 2 (0,1,0,0,1) 16. Kenneth Joergensen (Dania) - 2 (0,1,1,w,0) 17. Kane Lawrence (Australia) - 1 (0,0,1)

Czy zaskoczyło cię zwycięstwo Jordana Stewarta?