Sezon w Nowej Zelandii powoli dobiega końca. Andrew Aldrige najlepszy w Invercargill

W sobotę na torze Oreti Park w nowozelandzkim Invercargill odbył się turniej indywidualny. W zawodach zwyciężył Andrew Aldridge, a podium uzupełnili Jake Turner oraz George Congrave.

Mateusz Kozanecki
Motocykl żużlowy WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Motocykl żużlowy
W przedostatnich w tym sezonie zawodach na torze w Invercargill wystartowało 11 zawodników. Najpierw wzięli oni udział w rundzie zasadniczej składającej się z trzech serii startów.

Następnie sklasyfikowani na miejscach 4-7 wystąpili w biegu półfinałowym. Najlepsza dwójka uzupełniała stawkę finału.

W decydującym starciu, które odbyło się w pięcioosobowym zestawieniu, zwyciężył Andrew Aldridge. Drugie miejsce zajął Jake Turner, a na najniższym stopniu podium stanął George Congrave.

Na obiekcie Oreti Park w sezonie 2018/2019 odbędą się jeszcze jedne zawody. Zaplanowane zostały na sobotę, 23 marca. Początek rywalizacji wyznaczono na godz. 14.00 czasu lokalnego.