Żużel. Martin Smolinski najlepszy w German Open. Daleka pozycja Marcela Kajzera (relacja)

Zwycięstwem Martina Smolinskiego zakończył się tradycyjny turniej German Open, który rozegrano w czwartek na torze w Olching. Niemiecki zawodnik zdobył 14 punktów. Podium uzupełnili Sam Masters i Peter Ljung.

Mateusz Kozanecki
Martin Smolinski WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Martin Smolinski
Aż trzykrotnie powtarzano wyścig nr 17. Najpierw za drugie ostrzeżenie wykluczony został Zdenek Simota, a w jego miejsce pojechała Celine Liebmann. W powtórce za to samo wykluczono Danny'ego Maassena. W trzeciej odsłonie zbyt długo pod taśmą ustawiał się Daniel Gappmaier i przekroczył limit dwóch minut. Dopiero za czwartym razem udało się przeprowadzić cały wyścig - zwyciężył w nim Claus Vissing przed Celiną Liebmann.

W zawodach najlepszy był Martin Smolinski. Niemiec zdobył 14 punktów, jedynej porażki doznając w drugiej serii ze swoim rodakiem Michaelem Haertelem. Drugie miejsce zajął Sam Masters, który aż do ostatniego wyścigu był niepokonany w turnieju. Podium uzupełnił Peter Ljung.

Dopiero na 15. miejscu zmagania ukończył jedyny Polak w stawce Marcel Kajzer. 29-latek zaczął turniej od dotknięcia taśmy, a później zdołał zapisać na swoim koncie zaledwie dwa punkty. W pokonanym polu pozostawił jedynie Danny'ego Maassena i Tima Wunderera.

Wyniki (za: speedway-forum.de):
1. Martin Smolinski (Niemcy) - 14 (3,2,3,3,3)
2. Sam Masters (Australia) - 13 (3,3,3,3,1)