Życie po życiu żużlowca. Były zawodnik założył markę z odzieżą rowerową

Joonas Kylmakorpi, czterokrotny mistrz świata na długim torze i były żużlowiec, w 2017 roku z powodu kontuzji zakończył karierę. Teraz startuje z własnym biznesem. Założył markę Únic, która produkuje personalizowaną odzież do kolarstwa górskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=4116]

Joonas Kylmaekorpi[/tag] wystartował z binzesem wraz Tomaszem Władarczykiem, Sandrą Kylmaekorpi i Cedric'em Gracią, legendą MTB. Firma, której nazwa pochodzi z języka katalońskiego i po polsku oznacza "unikatowy", powstała w Andorze. Za pomocą strony internetowej unicwear.com można zaprojektować własny zestaw do MTB, wybrać design, kolory, dodać swoje imię, flagę a nawet logotypy.

- Andorra, gdzie mieszkam, znana jest z fantastycznych warunków do kolarstwa górskiego. Co roku organizowane są tu prestiżowe zawody z rundą mistrzostw świata włącznie. Z Cedric'em Gracią znaliśmy się od wielu lat i podczas rozmów wpadliśmy na pomysł założenia Únic. Zależało nam na stworzeniu marki, która zaoferuje odzież najlepszej jakości, ale z możliwością pełnej personalizacji. CG służył nam wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas wielu lat profesjonalnej kariery, a ja zająłem się częścią biznesową - tłumaczy były gwiazdor światowych torów.

Żużel. Fogo Unia - Get Well: Totalny blamaż torunian. Mistrzowie Polski urządzili spadkowiczowi ostre lanie (relacja). CZYTAJ WIĘCEJ!

- Jako żużlowiec nabyłem wiele umiejętności, gdyż prowadzenie własnego teamu to jak prowadzenie firmy. Przy Únic musiałem się jednak wiele nauczyć, gdyż chciałem mieć kontrolę nad każdym procesem, poprzez dobór materiałów i kroje, po budowę strony internetowej i modułu do personalizacji. Praca nad marką trwała prawie dwa lata - dodaje.

Po fatalnej kontuzji w grudniu 2016 roku, gdy Kylmakorpi złamał biodro i kość udową, żużlowiec nie był w stanie kontynuować kariery i na dobre wycofał się z żużla. Wzorem innych ex-zawodników, nie został jednak trenerem czy menadżerem, a zajął się biznesami internetowymi. Teraz speedway zamienił na MTB.

- Obecnie nie brakuje mi żużla i szczerze mówiąc, nie śledzę wyników poza zawodami z cyklu Grand Prix. Pozostaję w kontakcie głównie z chłopakami, którzy mieszkają po sąsiedzku w Andorze. Kontuzja kompletnie uniemożliwiła mi kontynuowanie życia sportowego, więc pomysły powrotu na motocykl żużlowy w ogólnie nie wchodzą w grę. Co prawda brakuje mi adrenaliny, którą zapewniał sport, jednak spełniam się w nowej roli i mam nadzieję, że Únic odniesie sukces. Świat żużla jest bardzo mały i hermetyczny. Kolarstwo górskie, jak i szosowe, to sporty o ogromnym zasięgu - zakończył Kylmakorpi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. forBET Włókniarz - MRGARDEN GKM: Trzech muszkieterów dało play off gospodarzom! GKM znów poza czwórką

ZOBACZ WIDEO Żużel. Sędziowie jak żołnierze. Słupski mógłby prowadzić mecze Motoru

Komentarze (7)
avatar
RECON_1
11.08.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Paru żużlowców z trenerem kadry na czele bawi się w kolarstwo więc może się skusza. 
avatar
Stefan Balon
10.08.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Znów artykuł zerżnięty od konkurencji? Brawo Wy! 
avatar
toster
10.08.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Joonas niech uruchomi w Toruniu kontakty. Personalizowane kombinezony żużlowe z napisami Nice 1 liga dla 1 ligowego Unibaxu Gett Well Nice Toruń :D 
avatar
sympatyk żu-żla
10.08.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tak to bywa lata lecą lub uraz załapany na torze kończy jedną część życia .Należy coś robić aby żyć oraz egzystować.Zmienia się zawód otwiera firmę czy to się lubi lub nie .Najważniejsze aby si Czytaj całość
avatar
ZKS Stal Rzeszów.
10.08.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Świat żużla to zascianek..... Chciał powiedziec.