Żużel. Gala PGE Ekstraligi za nami. Bartosz Zmarzlik najlepszym polskim zawodnikiem sezonu

Bartosz Zmarzlik został najlepszym polskim zawodnikiem PGE Ekstraligi sezonu 2019. Zawodnik truly.work Stali Gorzów otrzymał nagrodę w postaci "Szczakiela" podczas specjalnej gali w ATM Studio w Warszawie.

Łukasz Kuczera
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
Po raz kolejny uroczysta gala podsumowała sezon PGE Ekstraligi. Podczas ceremonii, która odbyła się w ATM Studio w Warszawie, po raz czwarty z rzędu najlepszym polskim zawodnikiem wybrany został Bartosz Zmarzlik.

Zmarzlik wcześniej odebrał też nagrodę specjalną sfinansowaną przez PZM. Była to reakcja związku na zdobycie przez 24-latka tytułu mistrza świata. Na scenie nagrodę wręczył mu sam Tomasz Gollob, czyli jego żużlowy mentor i idol.

- Dostać coś takiego od takiego wielkiego mistrza jak pan Tomek Gollob to coś niesamowitego. Marzyłem o tym od dziecka. Myślę, że zrobiliśmy to wspólnie. Temu człowiekowi mnóstwo zawdzięczam. Takich rad się nie kupi, je trzeba wysłuchać - powiedział Zmarzlik, który wspólnie z Gollobem startował przed laty w Stali Gorzów.

Za zaskoczenie należy uznać wygraną Martina Vaculika w kategorii "najlepszy zawodnik zagraniczny sezonu". Słowak był w tym sezonie liderem Stelmet Falubazu Zielona Góra, ale wydaje się, że faworytem do zwycięstwa był Leon Madsen. Duńczyk nie tylko został najskuteczniejszym żużlowcem PGE Ekstraligi sezonu 2019, ale zdobył też tytuł wicemistrza świata.

Za najlepszą drużynę sezonu uznano Fogo Unię Leszno, zdobywcę tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Warto podkreślić, że leszczynianie w roku 2019 wygrali ligę po raz trzeci z rzędu. Równocześnie Piotr Baron, menedżer "Byków" z Leszna, został wybrany najlepszym menedżerem sezonu.

Najlepsza drużyna sezonu: Fogo Unia Leszno
Najlepszy polski zawodnik sezonu: Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów)
Najlepszy zagraniczny zawodnik sezonu: Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
Najlepszy menedżer sezonu: Piotr Baron (Fogo Unia Leszno)
Niespodzianka sezonu: Mikkel Michelsen (Speed Car Motor Lublin)
Najlepszy junior sezonu: Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)

Wyścig sezonu: Emil Sajfutdinow (12. wyścig meczu fotBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno)
Nagroda specjalna od PZM: Bartosz Zmarzlik za złoty medal IMŚ
Nagroda specjalna od PGE Ekstraligi: kibice Speed Car Motoru Lublin
Złoty Szczakiel: Zenon Plech