Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Discovery ma dwa lata na przygotowanie się do przejęcia cyklu SGP. Profesjonalne podejście FIM

- FIM podszedł profesjonalnie do tematu, a nowy zarządca cyklu ma odpowiednio dużo czasu na to, by przygotować się do przejęcia organizacji GP - uważa Wojciech Dankiewicz, żużlowy ekspert, który porusza także kwestię układania torów czasowych.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Jason Doyle WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Jason Doyle

Już dwa lata wcześniej wiadomo, kto będzie zarządzał cyklem Grand Prix. Jerzy Kanclerz uważa, że nowego promotora ogłoszono zbyt szybko. Czy jednak właśnie te dwa lata to wystarczający okres, by Eurosport Events przygotował się do przejęcia pałeczki od BSI?

- Uważam, że jest to odpowiedni czas na dopięcie wszystkich szczegółów. Moim zdaniem to świadczy o profesjonalizmie zarówno FIM-u jak i podmiotu, który przejmuje zarządzanie cyklem. Ten czas będzie wykorzystany bardzo dobrze na przygotowanie wszystkiego i dopięcie szczegółów na ostatni guzik przed pierwszym turniejem, który zorganizuje nowy promotor - uważa Wojciech Dankiewicz.

Przeczytaj także: Jerzy Kanclerz: Zmiana organizatora to dobra decyzja, ale zapadła zbyt szybko

A pracy będzie sporo, bo mówi się, że cykl otworzy się także na nowe kontynenty. - Życzyłbym sobie, żeby zawody Grand Prix nie tylko wyszły poza Europę, ale także wróciły na prestiżowe stadiony na Starym Kontynencie w takich miastach, jak Goeteborg czy Berlin. Zdaję sobie sprawę, że to są duże koszty, bo trzeba układać tory jednodniowe i być może to był problem dla obecnego promotora, BSI - zaznacza Dankiewicz.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

- Bywały już sezony, w których pojawiała się przewaga torów czasowych nad stałymi. Co ciekawe, zdarzały się sytuacje, że na torach sztucznych zawody były ciekawsze niż na stałych. Krsko czy nawet w Gorzowie, gdzie zalano tor, były zdarzały się nudne turnieje. Stałe tory są przecież dużo łatwiejsze do przygotowania, jeżeli tylko chce się rozmawiać z gospodarzami i miejscowymi toromistrzami, a nie je psuć. BSI doszło już do pewnego szablonu, gdzie Ole Olsen przygotowywał naprawdę fajnie tory jednorazowe. Czasami gorzej bywało z naturalnymi - dodaje.

Tym bardziej istotne jest odpowiedni czas na przygotowanie wszystkich szczegółów, a układanie torów będzie jedną z podstawowych spraw, która znajdzie się pod obstrzałem kibiców i mediów.

- Mówi się, że teraz prawdopodobnie te tory czasowe nie będzie przygotowywała firma Duńczyka, ale One Sport. Dobrze się stało, że Polacy w tej kwestii już zaczęli coś robić, bo przecież dwa turnieje w Chorzowie odbyły się na torze sztucznym. To pierwsze zawody na obiekcie układanym przez polską firmę. Może nie było tam wielkiego ścigania. Nie zapominajmy, że początki Ole Olsena w tym temacie były znacznie gorsze niż to, co zrobiła firma One Sport z Jackiem Gajewskim. Tor w Chorzowie wytrzymał wszystkie wyścigi, a organizatorzy nie mieli szczęścia do pogody, szczególnie w 2018 roku. Dla mnie generalnie nawierzchnia była ułożona bardzo dobrze. Owszem, nie było ścigania, ale są to początki i myślę, że będzie wykonana duża praca w kwestii składników samej nawierzchni, co spowoduje, że ten tor będzie sprzyjał widowisku - wierzy Wojciech Dankiewicz.

Zobacz także: Zmiany w SGP potrzebne od zaraz. Kilka porad dla Eurosport Events

Czy dwa lata wystarczą Eurosport Events na przygotowanie się do przejęcia cyklu SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
 • yhym1920 Zgłoś komentarz
  W kuluarach się mówi, że naczelny złożył cv na prezentera w studio przed każdą runda GP.
  • kibicujmy kulturalnie Zgłoś komentarz
   Discovery ma bardzo fajne programy o zwierzatkach mysle ze zuzel tez tam sie przyjmie
   • KACPER.UL. Zgłoś komentarz
    Dwa lata?Ale się talentów uwidoczni.Poszli by na zmarnowanie ale wreszcie wyjdą z tych kartonów po bananach,tfuu wróć z tych garaży czy piwnic,i przed każdą rundą GP puszczą być
    Czytaj całość
    może materiał o pająku wałęsaku który z głodu zjada swoje odchody lub o człowieku samouku mistrzu od kiszenia ogórków z koperkiem lub też o fenomenie kibica który waruje przy swoim idolu kiedy tylko się ten pojawi.Na początku macha ogonem z radości,klaszcze uszami,zachowuje się jak piesał normalnie,a następnie warczy kiedy tylko ktoś podejdzie,i zaznacza swój teren.Znaczy waruje przy wpisach.To będzie taka zaprawa aby kibic nie odszedł od ekranu tego szklanego,i po takich materiałach z browarkiem w ręku ponownie oczy swe skieruje na szlakę.Czekamy:)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×