Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Medialna strona żużla. Zapowiedź 7. rundy Ekspert PGE Ekstraligi

12 stycznia o godz. 20:00 rozpocznie się 7. runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi. Zabawa aż do 8 marca toczy się w oficjalnej aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata. Tym razem konkursowe pytania będą dotyczyły medialnych aspektów żużla.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
7 runda eliminacyjna Ekspert PGEE Materiały prasowe / 7. runda eliminacyjna Ekspert PGEE

Aktualnie na prowadzeniu z niewielką przewagą jest Muszy (120 pkt). Tuż za nim znajdują się laraqueen i Grzegorz Dydacki z 118 punktami na kontach. Ostatnie, premiowane awansem do finału, miejsce zajmuje Majk9102 - 112 pkt. Ostatnie rundy pokazują, że bardzo często gracze są doskonale przygotowani do konkursu i zdobywają "komplety" punktów.

W zabawie PGE Ekstraligi bierze udział już ponad 2.500 osób. W przeciągu sześciu rozegranych rund komplet punktów zdobywało 38 graczy. Najwięcej osób zdobywało maksymalną liczbę "oczek" w 2. i 3. rundzie (9).

Przeczytaj także: Ranking atrakcyjności torów w PGE Ekstralidze. Zwycięzca mógł być tylko jeden!

Ośmiu najlepszych uczestników zabawy uzyska bezpośredni awans do finału. Bardzo ważnym szczegółem przy klasyfikowaniu żużlowych ekspertów jest czas rozwiązywania zadań. W przypadku, gdy dwóch lub więcej uczestników posiada na koncie taką samą liczbę punktów w klasyfikacji przejściowej, o kolejności decyduje właśnie czas udzielania przez nich odpowiedzi (zsumowany), a ten mierzony jest z dokładnością co do milisekundy.

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". O krok od dramatu na Rajdzie Dakar. "Dobrze, że jestem cały i z głową"

Z kolei w przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Przeczytaj także: PGE Ekstraliga warta 65 milionów złotych!

Siódma runda quizu składać się będzie z medialnych aspektów PGE Ekstraligi. Wśród pytań nie zabraknie kwestii dotyczących partnerów najlepszej żużlowej ligi świata i wątków żużlowców na "szklanym ekranie". Łącznie za 10 pytań będzie można zdobyć maksymalnie 20 punktów. Podział punktacji wygląda następująco: 3 pytania za 1 pkt, 4 pytania za 2 pkt, 3 pytania za 3 pkt.

Jak co tydzień, zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę. Tym razem quiz aktywny będzie przez dwadzieścia minut, a na zaznaczenie odpowiedzi w każdym z pytań, tradycyjnie, będzie 20 sekund.

Najlepsi 6. rundy Ekspert PGE Ekstraligi (wszyscy po 15 punktów):
1. Michael Tym
2. Karol Wroński
3. a100p
4. slawekGKM
5. Zawodnik1984
6. Janusz Świtała

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 5. rundzie:
1. Muszy - 120 pkt
2. laraqueen - 118 pkt
3. Grzegorz Dydacki - 118 pkt
4. Bartek Matyszczyk - 117 pkt
5. Janusz Świtała - 117 pkt
6. Gabriela Niemczak - 113 pkt
7. Stanisław Tarasek - 113 pkt
8. Majk9102 - 112 pkt

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną tego roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu odbędzie się 19 stycznia w godz. 20:00 - 20:20 i będzie związana z warszawskimi rundami FIM Speedway Grand Prix na PGE Narodowym.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:
Android
iOS

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×