Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Zmienia się hierarchia na stadionach. Pojawią się komisarze sanitarni

Przepisy rozgrywania spotkań PGE Ekstraligi w czasie COVID-19 wymuszają, aby na stadionach pojawiły się nowe osoby funkcyjne. Każdy klub będzie musiał posiadać własnego komisarza sanitarnego, który będzie kontrolować stan zabezpieczeń przed pandemią.
Artur Babicz
Artur Babicz
Patryk Dudek po wypadku WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Patryk Dudek po wypadku.

Mecze PGE Ekstraligi w nowej rzeczywistości, czyli w czasie panującej pandemii COVID-19 przyniosą szereg zmian w organizacji spotkań. Wszyscy wiedzą o tym, że spotkania odbędą się bez kibiców, a żużlowcy będą musieli poradzić sobie tylko z jednym mechanikiem w teamie. Natomiast oprócz tych zmian na obiektach żużlowych pojawi się nowa persona - komisarz sanitarny.

Głównym zadaniem komisarza sanitarnego będzie kontrola tego czy czy mecze oraz treningi odbywają się zgodnie z przyjętym reżimem sanitarnym, a ponadto będzie regularnie dbać o to, aby kontrolować wszelkie osoby poruszające się w poszczególnych strefach stadionów. W związku z tym komisarz sanitarny będzie jedyną osobą, która będzie mogła przemieszczać się po całym obiekcie. Specyfikę tej pracy szerzej tłumaczyła w Studio W69 Ewelina Kędziora, która jest komisarzem sanitarnym Falubazu Zielona Góra.

- Stadiony żużlowe zostaną podzielone na specjalne strefy. Jedna będzie przeznaczona dla telewizji, kolejna to park techniczny, wieżyczka, płyta oraz oczywiście park maszyn. Zasadniczo komisarz sanitarny jako jedyna osoba na obiekcie będzie miała możliwość poruszania się wszędzie. Natomiast najbardziej ograniczony dla pozostałych będzie park maszyn. Wejdą tam wyłączone osoby po kwarantannie i przebadane. W chwili obecnej również jesteśmy w trakcie kwarantanny oraz codziennie wypełniamy i przesyłamy do PGE Ekstraligi wywiad medyczny - mówiła Ewelina Kędziora.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Obowiązkiem komisarza sanitarnego będzie stawić się na stadionie na sześć godzin przed rozpoczęciem spotkania. Wszystko po to, aby zadbać o zachowanie wszystkich procedur sanitarnych. Natomiast w przypadku treningów na torze, ta osoba funkcyjna będzie na obiekcie na dwie godziny przed startem planowanych zajęć. Oprócz funkcji stricte kontrolnej takie osoby będą mierzyć temperaturę zawodnikom, ich mechanikom oraz pozostałych osobom funkcyjnym. Ponadto, regularnie będą prowadzić szkolenia z zachowania reżimu sanitarnego.

Komisarz sanitarny Falubazu w rozmowie z klubowymi media wytłumaczyła jak będzie wyglądać funkcjonowanie zespołu w przypadku kiedy okaże się, że któryś z zawodników choruje na koronawirusa.

- Jeżeli u zawodnika zostanie wykryty wirus to niezwłocznie będzie musiał poddać się leczeniu i kolejnej dwutygodniowej kwarantannie. Potem czekają go kolejne badania i oczekiwanie na wyniki. Dla tego zawodnika wszystko zdecydowanie przeciągnie się w czasie, ponieważ podczas choroby nie będzie mógł przystąpić do treningów z resztą drużyny - podsumowała Ewelina Kędziora.

Zobacz także: Jason Doyle nie chce pustych trybun
Zobacz także: Poważny uraz Martina Smolinskiego

Czy klubom PGE Ekstraligi uda się przestrzegać reżimu sanitarnego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (10):

 • Mat.UL. Zgłoś komentarz
  Elektorat PiS wyjazd z tego portalu! Komentarz usunięty.
  • Jerzy Figiel Zgłoś komentarz
   Czy ten komisarz będzie też komisarzem od kibli? Bedzie sprawdzał lub dezynfekował po każdym odwiedzającym toaletę? To chyba jest równie ważne? Jeden komisarz może nie wystarczyć na
   Czytaj całość
   cały obiekt. Czy ten mądry inaczej pomysłodawca, który wprowadził to w życie pomyślał o tym? Cóż będziecie sobie żałować? Potrzebą chwili jest powołanie jeszcze kilku zwanych szumnie komisarzy od toalet. Budżet klubu to udźwignie.
   • Jerzy Figiel Zgłoś komentarz
    Wydawać by się mogło, że już żadnym idiotyzmem nikt nie zaskoczy. Jednak znalazł się idiota, który to wymyślił. Na co jeszcze stać tych mędrców? W kościele, który jest
    Czytaj całość
    pomieszczeniem zamkniętym 10mkw. na osobę.Stadion na wolnym powietrzu mieszczący kilkanaście tysięcy widzów nie może mieć nikogo. Idioci otrząśnijcie się wreszcie. Tu naprawdę cisną się tylko niecenzuralne słowa. Dlaczego nie ma tzw. komisarzy sanitarnych w kościołach, sklepach innych miejscach publicznych? Jednak prawdą jest, że głupota ludzka nie zna granic. Ciekawi mnie tylko jedno, co za geniusz wpadł na taki dodatkowy etat? Kto ten etat ma opłacać? Chyba klub? Boże widzisz i nie grzmisz. Debil pogania debilem.
    • yes Zgłoś komentarz
     No to będą musieli uważać na siebie i innych preparator toru oraz polewaczka ;) Na meczach i treningach "pojawi się nowa persona - komisarz sanitarny". Będzie to persona grata,
     Czytaj całość
     jako przeciwieństwo persony non grata.
     • darek pe Zgłoś komentarz
      #komentarzusunięty
      • Przemek A Zgłoś komentarz
       Ale bzdury! Zamiast podgrzewać tę niby pandemie,otworzyć na początek 30% pojemności stadionu i sukcesywnie zwiększać ilość kibiców
       • Miasto portowe na dwie litery Zgłoś komentarz
        Komentarz usunięty przez Gargamela i jego klakiery.
        • -STAN- Zgłoś komentarz
         @ "Poznaniak z Gorzowa" O ile komisarze sanitarni pójdą w ślady komisarzy torów tonie będzie tak źle. Gorzej jak pójdą w ślady niektórych lekarzy klubowych, to nieraz i
         Czytaj całość
         zawodnik chory powalczy na torze.
         • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
          Oby komisarze sanitarni nie poszli w ślady komisarzy toru...
          • -STAN- Zgłoś komentarz
           Wiadomo, że gdy u zawodnika zostanie stwierdzone "zakażenie" to musi być leczony i odbyć dwutygodniową kwarantannę. Co z innymi osobami które na stadionie się z nim spotkały.
           Czytaj całość
           Jakie rygory będą przewidziane dla tych osób.
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×